Latvijas U-18 hokeja izlase piektdien Čehijā guva svarīgu uzvaru pasaules čempionātā augstākajā divīzijā, ar 4:2 (2:1, 2:1, 0:0) pieveicot Šveices vienaudžus.

Latvija līdz ar šo uzvaru palielinājusi izredzes saglabāt vietu augstākajā divīzijā un pat iekļūt ceturtdaļfinālā.

Vārtus jau mača otrajā minūtē guva Ņikita Jevpalovs, septītajā minūtē Julians Šmits izlīdzināja rezultātu, bet 12.minutē Martins Lavrovs atguva Latvijai vadību.

Otrajā periodā Edgars Kulda vairākumā panāca jau 3:1, tad Lukass Balmelli vienus vārtus atguva, bet trešdaļas pēdējā minūtē Georgs Golovkovs atjaunoja Latvijai divu vārtu pārsvaru - 4:2.

Visu maču metienos ievērojams pārsvars bija šveiciešiem, tomēr teicami Latvijas vārtus sargāja Elvis Merzļikins, kurš atvairīja 42.metienus. Latvija pa pretinieku vārtiem izdarīja 22 metienus.

Atgādinām, ka Latvijas Hokeja federācijas (LHF) U-18 hokeja izlasei pasaules čempionātā izvirzīja uzdevumu iekļūt nākamajā turnīra kārtā, jeb savā grupā būt vismaz trešajiem.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā spēlē ceturtdien Latvija ar 1:6 zaudēja Krievijai. Vēl pasaules čempionātā augstākajā divīzijā Latvijas U-18 hokejisti 15.aprīlī tiksies ar Zviedrijas hokejistiem, bet 16.aprīlī – ar Vācijas valstsvienību.

Latvijas U-18 hokeja izlases sastāvs PČ:

Vārtsargi: Ivars Punnenovs (Kloten Flyers), Elvis Merzļikins (HC Lugano, Šveice), Nils Grīnfogels (HK Juniors);

Aizsargi: Iļja Makarovs (Liepājas Metalurgs2), Edmunds Augstkalns (HK Juniors), Patriks Škuratovs (HK Juniors), Rinalds Rosinskis (HK Juniors), Mārtiņš Oskars Freimanis (Liepājas Metalurgs2), Rūdolfs Kalvītis (Shattuck-St. Marys AAA, ASV), Matīss Gelažis (EC Rose Redical Graz 99vs, Austrija), Ģirts Zemītis (Nacka, Zviedrija);

Uzbrucēji: Nikolajs Jeļisejevs (HK Rīga), Ņikita Jevpalovs (HK Rīga), Roberts Lipsbergs (HK Rīga), Rihards Bukarts (Kapitan, Krievija), Georgijs Golovkovs (Liepājas Metalurgs2), Edgars Kulda (HK Juniors), Daniels Riekstiņš (HS Rīga/Prizma), Ričards Kondrats (HK Juniors), Artūrs Ševčenko (HK Rīga), Kārlis Ozoliņš (Liepājas Metalurgs2), Teodors Bļugers (Shatuck St. Mary's Pre, ASV), Martins Lavrovs (Assat U18, Somija).