Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta jauniešiem trešajā spēlē svētdien ar 2:7 (1:2, 1:3, 0:2) piekāpās spēcīgajai Somijas valstsvienībai.

Sacensībās ar pērnā gada čempioni Somiju pirmā vadībā 12. minūtē izvirzījās tieši Latvija, kad pretuzbrukumā izcēlās Edgars Petrovs, tomēr jau nepilnu minūti vēlāk somi panāca izlīdzinājumu un pirmās trešdaļas beigās arī pārņēma vadību.

Spēles 29. minūtē Rihards Paškausks vēl panāca izlīdzinājumu 2:2, tomēr spēles otrajā pusē precīzi spēja mest tikai somu hokejisti, nodrošinot uzvaru.

Visā mačā Latvijas izlase veica 16 metienus pa vārtiem, kamēr pretinieki Niklāvu Rauzu nomētāja 44 reizes. Uzvarētājiem ar "hat-trick" izcēlās Joni Ikonens, bet divas reizes precīzs bija Jese Ilonens.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts Ralfs Vjaters, kuram balvu pasniedza Latvijā ļoti labi zināmais slovāku treneris Jūliuss Šuplers.

Vēstīts, ka Latvijas jaunie hokejisti, lieliski spēlējot vārtsargam Niklāvam Rauzam, pirmajā mačā ar 1:4 piekāpās Kanādas vienaudžiem, bet otrajā cīņā ar 0:4 zaudēja arī Šveicei.

Tikmēr Somija pirmajā mačā ar 5:4 pieveica Slovākiju, bet pēc tam ar 5:1 pārspēja arī Šveici.

A grupā Somija iekrājusi maksimāli iespējamos deviņus punktus trijos mačos, kamēr Kanādai ir pieci punkti divās cīņās, bet Šveicei - trīs punkti. Savukārt Slovākija guvuši vienu punktu, bet Latvija pašlaik ir bez punktiem, tāpēc atrodas noslēdzošajā pozīcijā.

Pirmdien apakšgrupas noslēdzošajā un arī izšķirošajā cīņā Latvija duelēsies ar Slovākiju.

Tikmēr B apakšgrupā Spišska Nova Vesas pilsētā svētdien Zviedrija ļoti grūtā cīņā ar 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) pārspēja pastarīti Baltkrieviju, uzvaru vairākumā izraujot vien 12 sekundes pirms pamatlaika beigām.

B grupā sešus punktus tagad ieguvusi ASV un Zviedrija, kamēr pa trim ir Čehijai un Krievijai, bet Baltkrievija trijos mačos pie punktiem nav tikusi un, visticamāk, ar A grupas pastarīti sacentīsies par vietas saglabāšanu.

Apakšgrupu turnīra noslēguma četras labākās komandas turpinās cīņu ceturtdaļfinālā, bet abu grupu vājākās izlases piedalīsies pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

Latvijas jaunie hokejisti uz Slovākiju devās jau pagājušajā nedēļā, izlases galvenajam trenerim Igoram Smirnovam līdzi ņemot 25 spēlētājus, bet trešdien tika atskaitīti divi liekie, un tie bija aizsargs Olafs Bērziņš un uzbrucējs Rihards Melnalksnis. Pirms čempionāta Latvija aizvadīja divas pārbaudes spēles, piektdien ar 1:2 zaudējot Krievijas vienaudžiem, bet pirmdien ar 2:1 pārspējot slovāku kluba Trenčīnas "Dukla" vienaudžus.

Pasaules čempionāts jauniešiem augstākajā divīzijā Slovākijā notiks līdz nākamajai svētdienai. Galvenajam trenerim Igoram Smirnovam darbā ar Latvijas U-18 izlasi palīdz Mihails Svarinskis un Ronalds Ozoliņš, bet ar vārtsargiem strādā Sergejs Kuzņecovs.

Šosezon Smirnovs trenēja Latvijas virslīgā spēlējošo hokeja skolu "Rīga", savukārt Ozoliņš strādāja ar Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) pastarīti hokeja klubu "Rīga".

Latvijas U-18 izlase pasaules čempionātā augstākajā divīzijā startē trešo gadu pēc kārtas, iepriekšējās divas reizes nosargājot vietu elitē.

Latvijas U-18 izlases hokejisti startam pasaules čempionātā:

vārtsargi - Niklāvs Rauza ("Sport U-20", Somija), Normunds Borskovičs, Jānis Voris (abi - hokeja skola "Rīga");

aizsargi - Renārs Kārkls, Iļja Žuļevs (abi - "Rīga", MHL), Sandis Smons (Ženēvas "Servette U-20", Šveice), Regnārs Ūdris (Sentluisas "Blues Jr.", ASV), Niks Krollis (Ņūhempšīras "Monarchs U-18", ASV), Andrejs Kostjuks, Mārtiņš Pēteris Barkāns (abi - hokeja skola "Rīga"), Arvils Bergmanis ("Kurbads");

uzbrucēji - Emīls Ģēģeris, Daniels Bērziņš, Lukass Sičevs, Ralfs Vjaters (visi - "Rīga", MHL), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette U-20", Šveice), Rihards Paškausks ("Zemgale"/LLU), Edgars Petrovs ("Daugavpils"/"LDz Cargo"), Verners Egle (Medisonas "Capitols", ASV), Toms Opelts, Rūdolfs Builis (abi - hokeja skola "Rīga"), Viktors Jašunovs (Stokholmas AIK J-18, Zviedrija), Artjoms Lapiks (Sēderteljes J-18, Zviedrija).