Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta elites divīzijas pirmajā spēlē ceturtdien pēc veiksmīga pirmā perioda ar rezultātu ar rezultātu 6:11 (3:2, 0:6, 3:3) kapitulēja Kanādas vienaudžiem.

Latvijas U-18 hokejisti šajā mačā atklāja spēles rezultātu, realizējot vairākumu, kad 11.minūtē Kristaps Zīle ar spēcīgu metienu raidīja ripu vārtos. Pusotru minūti vēlāk kanādieši izspēlēja līdz tukšam vārtu stūrim, pēc Nikolā Ruā metiena rezultātam kļūstot neizšķirtam. 15.minūtē uz Latvijas izlases vārtiem pēc Roberta Baranovska noteikumu pārkāpuma tika nozīmēts soda metiens. Latvijas izlase veica vārtsarga maiņu, un Denija Romanovska vietu vārtos uz "bullīti" ieņēma Egils Mareks Mitens, kurš neļāva pretiniekiem gūt vārtus.

Turpinājumā Latvijas izlases vārtus atkal sargāja Romanovskis, bet uzreiz pēc soda metiena Latvija izvirzījās vadībā, kad Bruno Priede pēc sava metiena ieguva ripu un ieraidīja to vārtos. Divas minūtes vēlāk Žeremī Ruā atkal panāca neizšķirtu, taču pēc desmit sekundēm Ričards Bernhards saņēma Roberta Bļugera piespēli un noslēdza ātro pretuzbrukumu (3:2).

Latvijas izlase ar savu veiksmīgo pirmo periodu sadusmoja kanādiešus, kuri sāka spēlēt daudz aktīvāk. Latvijai pretestību neizdevās izrādīt, tāpēc tika zaudēti seši vārti septiņu minūšu laikā. Pēc nospēlētām 40 minūtēm Latvija bija iedzinējos ar 3:8.

Pēdējo periodu Latvijas izlase sāka ar vārtu guvumu vairākumā, ar precīzu metienu izceļoties Filipam Gundaram Buncim. Kanāda pēc tam guva trīs vārtus, bet Kārlis Čukste 51.minūtē vairākumā trieca piekto ripu pretinieku vārtos. Četras minūtes pirms spēles beigām Eduards Tralmaks mazākumā guva vēl vienus vārtus Latvijas valstsvienībai, panākot mača gala rezultātu – 6:11.

Uzvarētājiem ar trīs vārtiem jeb "hat-trick' izcēlās Žeremijs Ruā.

Turnīra turpinājumā Latvijas hokejisti spēkosies ar Čehijas, Somijas un Šveices valstsvienībām.