Latvijas hokeja virslīgas klubu izlase piektdien ar uzvaru iesāka Tallinā notiekošo Baltijas izaicinājuma turnīru.

Latvijas hokejisti ar rezultātu 4:2 (0:0, 2:0, 2:2) pārspēja Igaunijas valstsvienību.

Mača rezultātu pusotru minūti pirms spēles vidus atklāja Jānis Bullītis, bet 37 sekundes vēlāk precīzi meta arī Sandis Zolmanis. Trešā perioda ceturtajā minūtē Egils Kalns guva trešo vārtus latviešu labā, bet trešdaļas vidū Somijas spēcīgākajā līgā pieredzi guvušais Roberts Roba vienus vārtus atguva.

Nepilnu minūti vēlāk Bruno Zabis atjaunoja trīs vārtu pārsvaru, taču četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām pēdējo desmitgadi Francijas augstākajā līgā pavadījušais Igaunijas izlases kapteinis Lauri Lahesalu guva otros vārtus mājinieku labā.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Mārtiņš Raitums, kurš atvairīja 22 no 24 metieniem. Savukārt Latvijas hokejisti pa pretinieku vārtiem meta 43 reizes.

Turnīru Latvijas komanda noslēgs sestdien, kad spēkosies ar Lietuvas izlasi.

Latvijas klubu izlasi šajā turnīrā stūrē treneru kolektīvs, kuru vada "Mogo" galvenais treneris Oļegs Sorokins ar asistentiem Rodrigo Laviņu no Ogres "Kurbada" un Igoru Ļebedevu no "Liepājas".

Paredzams, ka vienojoties visām Baltijas valstu hokeja federācijām, Baltijas izaicinājuma turnīrs kļūs par tradicionālu, un nākamgad to uzņems Lietuva, savukārt Latvijā tas tiks organizēts 2018.gadā. Pēc vienošanās katrai organizētājvalstij ir tiesības uzaicināt vienu komandu, taču dažādu iemeslu dēļ igauņu uzaicinātā Somijas augstākās līgas komanda Espo "Blues" pēdējā brīdī atsauca savu līdzdalību turnīrā. Līdz ar to šogad Tallinā par Baltijas izaicinājuma kausu cīnās trīs komandas - Igaunijas un Lietuvas nacionālās izlases, kā arī Latvijas klubu izlase.

Turnīra mačus iespējams vērot video tiešraidē Igaunijas ziņu portālā "Delfi.ee".