Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien atvairīja 36 metienus Šveices augstākās līgas (NLA) regulārā čempionāta mačā, tomēr viņa pārstāvētā "Lugano" piedzīvoja zaudējumu.

"Lugano" izbraukumā ar 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) piekāpās "Bern" hokejistiem.

Merzļikins šajā cīņā atvairīja 36 no 39 metieniem, bet ceturto ripu "Bern" spēlētāji iemeta 60. minūtē, kad Latvijas vārtsargs jau bija nomainīts pret laukuma spēlētāju. Mājinieku ripu ķērājs Leonardo Dženoni tikmēr atvairīja 21 metienu.

"Bern" rindās ar diviem vārtiem atzīmējās Marks Arkobello.

Merzļikins jauno sezonu iesācis pieticīgi, jo Šveices čempionātā trīs spēlēs vidēji ielaidis 3,38 ripas un atvairījis 89,13% metienu.

Citā mačā uzvaru guvusi Ronalda Ķēniņa pārstāvētā "Lausanne", kas savā laukumā ar 4:2 (2:2, 0:0, 2:0) pārspēja Ženēvas "Servette".

Ķēniņš šajā spēlē laukumā pavadītajās 20 minūtēs un 34 sekundēs veica vienu metienu pa vārtiem un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu. Lozannas vienības sastāvā divus vārtus iemeta kanādietis Torijs Mičels.

Vēl vienā otrdienas spēlē rezervē palika latviešu vārtsargs Ivars Punnenovs, kura pārstāvētā Langnau "Tigers" izbraukumā ar 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) pārspēja Cīrihes "Lions".

Šim duelim "Tigers" rindās bija pieteikts arī 19 gadus vecais uzbrucējs Rihards Melnalksnis.

Šveices augstākās līgas kopvērtējumā pēc trim kārtām pa maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem ir "Zug" un "Biel-Bienne" kontā, kamēr "Lausanne" un "Tigers" ar sešiem punktiem ir uzreiz aiz labāko trijnieka. Tikmēr "Lugano" ar trim punktiem atrodas astotajā pozīcijā.