Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences otro kārtu pirmdien sasniedza Vašingtonas "Capitals", kas turpinājumā spēkosies ar Pitsburgas "Penguins".

"Capitals" pirmās kārtas sērijas sestajā spēlē ar rezultātu 6:3 (1:0, 2:1, 3:2) izbraukumā pārspēja Kolumbusas "Blue Jackets", sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-2.

Mača pirmie vārti tika gūti 13. minūtē, kad rezultatīvs bija Vašingtonas komandas pārstāvis Dmitrijs Orlovs, bet 29. minūtē Niks Bonino rezultātu izlīdzināja. Tam sekoja Aleksandra Ovečkina piecās minūtēs gūtie divi vārti, "Capitals" pārņemot vadību ar 3:1. Trešajā periodā Pjērs Luks Dubuā atguva vienus vārtu "Blue Jackets", tomēr Devante Smits-Pelijs un Čandlers Stīvensons guva vēl pa vārtiem, un rezultāts kļuva 5:2. Atlikušajā laikā Bonino un Lars Elers iemeta pa "golam", un "Capitals" sasniedza nākamo kārtu.

Savukārt Toronto "Maple "Leafs" panāca izšķirošo, septīto, spēli sērijā pret Bostonas "Bruins". Pirmdien "Maple Leafs" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) un sērijā izlīdzināja rezultātu 3-3.

Spēles 22. minūte Džeiks Debrusks guva vārtus "Bruins" vienībai, bet 35 sekundes vēlāk Viljams Nīlanders atjaunoja neizšķirtu rezultātu. Tad 14. minūtē Mičels Mārners ļāva Toronto vienībai izvirzīties vadībā, bet Tomašs Plekaņecs 74 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca spēles gala rezultātu.

Naktī uz ceturtdienu šīs komandas izspēlēs izšķirošo spēli par uzvaru sērijā. Šī pāra uzvarētājs nākamajā kārtā tiksies ar Tampabejas "Lightning".