itsburgas "Penguins" komanda sestdien nodrošināja vietu Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēļu jeb Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā, bet trofejas aizstāvētāja Čikāgas "Blackhawks" vēlreiz izglābās no sezonas beigām un panāca sērijas septīto spēli.

Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas piektajā spēlē "Penguins" savā laukumā ar 6:3 (2:2, 4:0, 0:1) pārspēja Ņujorkas "Rangers", sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-1.

Ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli šajā mačā atzīmējās Pitsburgas vienības uzbrucējs Braiens Rasts.

Austrumu konferences pusfinālā "Penguins" spēkosies ar regulārā čempionāta uzvarētājas Vašingtonas "Capitals" un Filadelfijas "Flyers" pāra uzvarētāju. Šajā sērijā ar 3-2 vadībā ir "Capitals".

Tikmēr Rietumu konferences ceturtdaļfinālā "Blackhawks" sestdien ar 6:3 (1:3, 3:0, 2:0) savā laukumā pārspēja Sentluisas "Blues", sērijā panākot neizšķirtu 3-3.

"Blackhawks" sērijā bija nonākuši iedzinējos ar 1-3, tomēr izcīnījuši divas uzvaras pēc kārtas. Sērijas izšķirošā septītā spēlē norisināsies pirmdien Sentluisā.

Savukārt Anaheimas "Ducks" sestdien panāca vadību 3-2 Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā pret Nešvilas "Predators". "Ducks" savā laukumā bija pārāki ar rezultātu 5:2 (0:0, 2:1, 3:1).

Jau ziņots, ka otro reizi vēsturē NHL izslēgšanas mačos nav iekļuvis neviens Kanādas klubs. Līdz šim vienīgais tāds gadījums Stenlija kausa izcīņā tika fiksēts 1970.gadā, kad NHL vēl spēlēja tikai 12 komandas.

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda ar 82 spēlēs izcīnītu 81 punktu ierindojās septītajā vietā Atlantijas okeāna divīzijā, savukārt Austrumu konferencē palika 14.pozīcijā, nespējot iekļūt izslēgšanas turnīrā.