Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālsērijas piektajā spēlē ceturtdien Pitsburgas "Penguins" savā laukumā ar rezultātu 6:0 sagrāva Nešvilas "Predators", sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar rezultātu 3-2.

"Penguins" hokejisti pirmajos divos periodos guva pa diviem trim vārtiem. Ar rezultatīviem metieniem izcēlās Džastins Šulcs, Braiens Rasts, Jevgeņijs Malkins, Konors Šīrijs, Fils Kesels un Rons Heinsijs. Savukārt Sidnijs Krosbijs trīs reizes rezultatīvi piespēlēja, bet vārtsargs Mets Marejs atvairīja visus 24 pretinieku metienus.

Savukārt "Predators" komanda pēc pirmās trešdaļas mainīja vārtsargu Peku Rinni, kurš atvairīja sešus no deviņiem metieniem, bet viņa vietu ieņēma Juse Saross, viņam atlikušajā laikā izdevās tikt galā ar 12 no 15 metieniem.

Pitsburgas komandai nākamajā spēlē izbraukumā būs iespēja izcīnīt Stenlija kausu. Arī pagājušā sezonā "Pingvīni" čempionu titulu ieguva pretinieku laukumā, pārspējot Sanhosē "Sharks".

"Mēs apzināmies, ka nākamā spēle būs smagākā," NHL mājaslapā citēts "Penguins" treneris Maiks Salivans. "Mums mentāli būs jāsagatavojas aizvadīt šo spēli."

Pēc smagā zaudējumā "Predators" komandā vēl nevalda nolemtība, uzsvēra Nešvilas treneris Pīters Laviolets. "Ģērbtuvē joprojām valdīja pārliecība par to, ko mēs darām, jo Stenlija kausa izslēgšanas spēlēs mēs esam spēlējuši ļoti labi."

Stenlija kausa izcīņas nākamā spēle Nešvilā risināsies naktī uz 12. jūniju pēc Latvijas laika.