Zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta pēdējā spēlē šajā gadā otrdien piedzīvoja Rīgas "Dinamo", kas savā laukumā "Arēnā Rīga" papildlaikā ar 2:3 piekāpās Maskavas CSKA.

Foto galerija

Uzvaru CSKA izrāva divas sekundes pirms pagarinājuma beigām, kad vairākumā precīzs metiens padevās Nikolasam Dimitrakim.

Mača astotajā minūtē ar teicamu metienu vārtus CSKA labā guva Pjotrs Ščastļivijs, bet otrā perioda sākumā Deniss Paršins panāca 2:0 CSKA labā. Pēdējās trešdaļas sākumā "Dinamo" rezultāta starpību samazināja - vārtu guvums tika ieskaitīts Lī Svetam. Neizšķirtu 68 sekundes pirms pamatlaika beigām "Dinamo" komandai panāca Roberts Petrovickis.

Jau pēc nospēlētām 38 sekundēm CSKA komanda palika mazākumā un Rīgas "Dinamo" šo vairākumu aizvadīja diezgan aktīvi. Labākā iespēja atklāt mača rezultātu bija Mārtiņam Cipulim, tomēr viņam metiens īsti neizdevās. Turpinājumā iniciatīvu pakāpeniski pārņēma viesi un spēles astotajā minūtē Sčastļivijs ripu meta vārtu augšējā stūrī, atklājot mača rezultātu.

Pirmās trešdaļas beigās "Dinamo" atkal spēlēja skaitliskajā vairākumā un lieliska izdevība gūt vārtus bija KHL labākajam vārtu guvējam Marselam Hosam, taču slovāku uzbrucējs nespēja izmantot izgājienu pret CSKA vārtsargu Konstantīnu Baruļinu.

Otrā trešdaļa "Dinamo" iesākās nesekmīgi - laukumā no noraidīto spēlētāju soliņa atgriezās Paršins, kurš eleganti apspēlēja mājinieku aizsargus un otro reizi šajā mačā pārspēja Martinu Pruseku.

Spēles 26.minūtē "Dinamo" kapteinis Sandis Ozoliņš saņēma 5+20 minūšu noraidījumu līdz mača beigām par asu dūrienu ar nūju CSKA uzbrucējam Markam Hartiganam, kurš pagājušajā sezonā spēlēja tieši Rīgas "Dinamo" komandā. Tomēr video atkārtojumā labi varēja redzēt, ka Hartigans šajā epizodē manāmi pietēloja.

Pēc Ozoliņa noraidījuma "Dinamo" apmēram pusotru minūti spēlēja trijatā pret pieciem CSKA spēlētājiem, tomēr mājinieki izturēja šo mazākumu, bet brīdi vēlāk "Dinamo" klubam radās iespēja spēlēt vairākumā, taču tas netika realizēts.

Trešajā trešdaļā pēc nospēlētām 28 sekundēm Svets vienus vārtus atguva, bet CSKA galvenais treneris Sergejs Ņemčinovs pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu. Turpinājumā Rīgas "Dinamo" turpināja aktīvi uzbrukt, tomēr panākt neizšķirtu mājiniekiem neizdevās. Komandas apmainījās ar noraidījumiem, taču arī šajā situācijā rezultāts nemainījās.

Nepilnas trīs minūtes pirms mača pamatlaika beigām "Dinamo" galvenais treneris Jūliuss Šuplers pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, pēc kura laukuma saimnieki izveidoja pēdējo spiedienu uz pretinieka vārtiem. Pēc vairākiem nesekmīgiem metieniem pa Baruļina sargātajiem vārtiem, 72 sekundes pirms pamatlaika beigām Petrovickis sekmīgi pielaboja Gunta Galviņa metienu no zilās līnijas, izlīdzinot rezultātu 2:2.

Pēc šiem zaudētajiem vārtiem Baruļinu nomainīja kanādietis Nolans Šēfers, tomēr pagarinājumā CSKA vārtos atgriezās Baruļins.

Pagarinājumā divus bīstamus metienus izdarīja Hosa, taču rezultāts nemainījās. Arī CSKA bija lieliskas iespējas izraut uzvaru, taču sekmīgi darbojās Pruseks. Nepilnu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām divu minūšu noraidījumu saņēma Martins Karija, atstājot "Dinamo" mazākumā. Likās, ka mājinieki izturēs šo mazākumu, tomēr divas sekundes pirms pamatlaika beigām Dimitrakosam izdevās gūt uzvaras vārtus.

Par šīs spēles labākajiem spēlētājiem tika atzīti "Dinamo" aizsargs Kristaps Sotnieks un Paršins.

Kā ziņots, šī abām komandām bija trešā savstarpējā spēle šajā sezonā. Iepriekšēji divi mači norisinājās Maskavā - 26.septembrī CSKA uzvarēja ar 2:1, bet 28.oktobra spēlē Maskavas vienība bija pārāka ar rezultātu 5:3.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas "Dinamo" ar 47 punktiem 38 spēlēs pašlaik ieņem desmito vietu, par trīs punktiem atpaliekot no Ņižņijnovgorodas "Torpedo" vienības, kas atrodas astotajā vietā. Savukārt Maskavas CSKA ar 59 punktiem atrodas septītajā vietā šajā konferencē.

Rīgas "Dinamo" komanda jau 3.janvārī uzsāks sezonas tālāko izbraukuma sēriju, kuras laikā apciemos Novosibirsku, Novokuzņecku un Habarovsku. Savukārt nākamo mājas spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs tikai 14.janvarī, kad uzņems Jekaterinburgas "Avtomobilist" hokejistus.