Latvijas komanda "Rīga", sākot Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) regulārā čempionāta četru mājas spēļu sēriju, sestdien ar 3:2 (0:0, 3:1, 0:1) pārspēja Čehijas klubu Karlovi Vari "Energie".

Cīņas gaitā, kuras laikā abām komandām bija neskaitāmas vārtu gūšanas iespējas, "Rīga" izvirzījās vadībā ar 3:0, taču pārsvaru spēja nosargāt vien ar lielām mokām. Bieži no vārtu zaudējuma mājiniekus glāba vārtsargs Kristers Gudļevskis.

Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet otrajā trešdaļā septiņu minūšu laikā precīzi bija "Rīgas" hokejisti Nikolajs Jeļisejevs, Rustams Begovs un Juris Upītis. Jeļisejevam cīņas gaitā arī viena rezultatīva piespēle.

Pirmos vārtus viesi atspēlēja 35 sekundes pēc trešo vārtu zaudējumu, bet otros - trešās trešdaļas septītajā minūtē. Pēdējo minūti "Energie" aizvadīja sešu laukuma spēlētāju sastāvā.

Svētdien abas komandas tiksies atkārtoti.

Iepriekšējā spēlē "Rīgas" komanda izbraukumā ar rezultātu 1:2 zaudēja Latvijas speciālista Aleksandra Beļavska trenētajam Baltkrievijas klubam Bobruiskas "Dinamo-Šiņņik", pārtraucot savu sešu panākumu sēriju.

Savukārt "Energie" hokejisti uzvarējuši trijās no pēdējām 11 spēlēm.

MHL Rietumu konferences kopvērtējumā "Rīga" ar 31 punktu 21 spēlēs ieņem 11.vietu, bet "Energie" ar 34 punktiem 23 mačos atrodas devītajā pozīcijā.

Pēc abām spēlēm pret "Energie" komandu "Rīga" savā laukumā aizvadīs vēl divas cīņas, divreiz tiekoties ar Ungārijas vienību Budapeštas "Patriot".

Šajā sezonā mainīta MHL čempionāta izspēles kārtība - 33 komandas sadalītas Rietumu (17 vienības) un Austrumu (16 vienības) konferencē. Turklāt regulārajā čempionātā vienības savā starpā sacentīsies tikai konferences ietvaros, aizvadot četru apļu turnīru.

Jau vēstīts, ka pagājušajā sezonā "Rīgas" komanda atkal nespēja pārvarēt MHL Harlamova kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla barjeru, kurā ar 2-3 piekāpās "Mitiščinskije atlanti" hokejistiem. Turklāt šajā sacensību fāzē Latvijas vienība zaudēja komandai no Mitiščiem jau otro gadu pēc kārtas.