Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Rietumu konferences pusfināla sērijas piektajā spēlē sestdien Sanhosē "Sharks" komanda savā laukumā ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pieveica Detroitas "Red Wings", iekļūstot konferences finālā.

Visā sērijā līdz četrām uzvarām "Sharks" triumfēja ar 4-1.

Aizvadītajā mačā otrās trešdaļas sākumā Braiens Rafaļskis vadībā izvirzīja "Red Wings" komandu, bet jau divas minūtes vēlāk Džo Torntons realizēja skaitlisko vairākumu un izlīdzināja rezultātu. Uzvaras vārtus trešās trešdaļas septītajā minūtē guva Patriks Marlo.

"Sharks" vārtsargs Jevgēņijs Nabokovs atvairīja 33 no 34 pretinieku metieniem, savukārt viesu komandas vārtsargs Džimijs Hovards tika galā ar 30 no 32 metieniem.

Tikmēr Austrumu konferences pusfināla sērijā sestdien trešo uzvaru izcīnīja pagājušās sezonas čempionvienība Pitsburgas "Penguins", kas savā laukumā ar 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) pārspēja Monreālas "Canadiens".

Uzvarētājiem vārtus guva Kriss Letangs un Sergejs Gončars, bet "Canadiens" rindās vienīgo precīzo metienu izpildīja Maikls Kamaljeri, kuram tie bija jau devītie gūtie vārti šīs sezonas Stenlija kausa izcīņā. Šajā statistikas radītājā viņš dala pirmo vietu ar "Sharks" uzbrucēju Džo Paveļski, kurš līdz šim arī izpildījis deviņus precīzus metienus.

Šajā sērijā ar rezultātu 3-2 vadībā ir "Penguins" komanda. Nākamais mačs notiks pirmdien Monreālā.