Par 2016. gada pasaules U-20 hokeja čempionāta pirmo finālisti pirmdien, 4. janvārī, kļuva mājiniece Somijas izlase, kas pirms diviem gadiem izcīnīja titulu.

Pusfinālā principiālā duelī somi atspēlējās un ar 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) pieveica Zviedrijas juniorus. Pirmā perioda vidū zviedrus vadībā izvirzīja Rasmuss Asplunds, bet somi lūzumu panāca otrā perioda vidū, kad divu minūšu laikā guva abus vārtus. Spēles 32. minūtē Rope Hincs izlīdzināja rezultātu, bet 34. minūtē Anti Kalapuds izmantoja skaitlisko vairākumu, gūstot uzvaru nesošos vārtus.

Pasaules čempionāta finālā Somijas juniori tiksies ar Krievijas un ASV dueļa uzvarētājiem.