Somijas U-20 hokeja izlase kļuvusi par šāgada pasaules junioru čempioniem, finālā ar 4:3 (0:1, 0:0, 3:2, 1:0) pārspējot Krievijas vienaudžus.

Pirmie vadībā izvirzījās krievi, kad pirmās trešdaļas piektajā minūtē Vladislavs Kameņevs atklāja mača rezultātu. Otrajā periodā neviena no komandām vārtus neguva, bet trešās trešdaļas 25. sekundē Patriks Laine rezultātu izlīdzināja. Pēc minūtes Andrejs Svetlakovs vēlreiz izvirzīja vadībā Krieviju, taču pēdējā perioda vidū Sebastjans Aho panāca neizšķirtu - 2:2.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Somija izvirzījās vadībā ar 3:2, taču nenoturēja šo pārsvaru - sešas sekundes pirms spēles beigām Andrejs Svetlakovs rezultātu izlīdzināja, kad krievi bija nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Uzvaras vārtus Somijas izlasē guva Kasperi Kapanens pagarinājuma otrajā minūtē.

Šo spēli "Hartwall Arena" tribīnēs Helsinkos vēroja 13479 skatītāji, ieskaitot Somijas prezidentu Sauli Nīnisto.

Iespaidīga ir šīs spēles noraidījumu statistika - četras soda minūtes Somijai, kamēr Krievijai - 40. Tomēr tikai vienus vārtus somiem izdevās gūt, spēlējot skaitliskajā vairākumā.

Somijai šis bija otrais junioru čempionu tituls pēdējo triju gadu laikā un ceturtais kopumā. Iepriekš pasaules meistarsacīkšu zelta medaļas somu juniori izcīnījuši 1987., 1988. un 2014. gadā.

Līdz šim tikai trim izlasēm izdevies uzvarēt čempionātā, kas notiek pašu mājās - tās ir Kanāda (1991., 1995., 2006., 2009. un 2015. gadā), Somija (1998. un 2016. gadā) un Krievija (1983. gadā).

Pirms tam spēlē par bronzas medaļām ASV U-20 izlase ar 8:3 sagrāva Zviedriju.