Somijas U20 hokeja izlase pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfinālā pārspēja pagājušā čempionāta uzvarētājus, Kanādas vienaudžus, vēsta Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) mājas lapa.

Somi kanādiešus uzvarēja sīvā cīņā un rezultatīvā spēlē, kurā komandas kopumā guva 11 vārtus: Somija - sešus, kanādieši - piecus. Turklāt četrus vārtus komandas guva, realizējot skaitlisko vairākumu.

Sākotnēji mača vadībā izvirzījās kanādieši, bet somu jaunajiem hokejistiem divreiz izdevās izlīdzināt rezultātu, panākot vispirms 2:2, tad arī 3:3. Pēc tam jau iedzinējos nonāca kanādieši, kuriem arī izdevās divreiz panākt izlīdzinājumu, gūstot ceturtos un piektos vārtus. Izšķirošo, sesto, "golu" somi guva nepilnas piecas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām, kad Patriks Laine realizēja skaitlisko vairākumu. Kanādieši spēles beigās nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču somiem izdevās nosargāt uzvaru.

Vēl pusfinālā iekļuva Krievijas U20 izlase, kas dramatiskā cīņā ar 4:3 tikai pagarinājumā pieveica Dāniju, savukārt zviedri pārliecinoši, ar 6:0, savā ceturtdaļfināla spēlē uzvarēja Slovākijas U20 izlasi.

Pasaules čempionāta pusfinālā būs "skandināvu duelis", kurā tiksies Zviedrijas un Somijas jaunie hokejisti, bet otrā pusfināla mačā krieviem pretī stāsies ASV junioru izlase, kas ceturtdaļfinālā ar 7:0 sagrāva Čehiju.