Latvijas izlases hokejists Zemgus Girgensons sestdien guva savus pirmos vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) jaunajā sezonā, taču tas nepalīdzēja Bufalo "Sabres" komandai tikt pie panākuma, komandai šosezon turpinot cīnīties bez uzvarām.

"Sabres" viesos ar 2:4 (1:0, 0:1, 1:3) zaudēja Losandželosas "Kings" hokejistiem, piedzīvojot piekto zaudējumu šosezon tikpat aizvadītās spēlēs. Bufalo komanda izšķirošos vārtus ielaida divas minūtes pirms pamatlaika beigām.

Girgensons pirmajā periodā atklāja rezultātu, kad ar Džeku Aikelu 16. minūtē divatā izslidoja pret vienu aizsargu. Aikels izdarīja teicamu piespēli un latvietis netraucēts raidīja ripu tukšā pretinieku vārtu stūrī.

Turpinājums "Sabres" hokejistiem gan neizdevās, jo otrajā periodā Dastins Brauns panāca izlīdzinājumu, bet 48. minūtē Tailers Tofoli mājiniekus izvirzīja vadībā. Divas minūtes vēlāk Aikels atjaunoja neizšķirtu, taču tieši divas minūtes pirms trešā perioda beigām Drū Dautijs trešo reizi mačā realizēja "Kings" vairākumu, panākot 3:2. "Sabres" beigās ķērās pie pēdējā salmiņa un nomainīja vārtsargu Robinu Lēneru pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr Teners Pīrsons 13 sekundes pirms sirēnas iemeta ripu tukšos pretinieku vārtos.

Girgensons maču atkal aizvadīja "Sabres" pirmajā uzbrucēju virknējumā, spēlējot kopā ar Aikelu un Džeisonu Pominvilu.

Latvietis šajā mačā spēlēja 16 minūtes un 17 sekundes, kas viņam bija ilgākais laiks šajā sezonā. Girgensons reizi meta pa vārtiem, izdarīja vienu spēka paņēmienu un nopelnīja pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Iepriekšējā mačā Girgensons izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm, bet šosezon viņam piecos mačos ir trīs rezultativitātes punkti (1+2), kas ir ceturtais labākais rādītājs komandā. Tāpat uzbrucējam šosezon ir pozitīvs lietderības rādītājs +1.

"Sabres" nākamo maču aizvadīs jau svētdien, kad tiksies ar Anaheimas "Ducks".

Bufalo vienība ar vienu punktu piecās spēlēs starp Austrumu konferences 16 komandām ieņem pēdējo vietu.