Ar vārtu guvumu Baltkrievijas atklātā hokeja čempionāta (BAČ) komandas Soļigorskas "Šahtjor" rindās trešdien debitēja latviešu uzbrucējs Raimonds Vilkoits.

Aizvadītajā spēlē "Šahtjor" komanda savā laukumā ar rezultātu 2:4 (2:1, 0:0, 0:3) piekāpās "Ļida" vienībai.

Vilkoits guva savas komandas pirmos vārtus, kad pirmās trešdaļas sestajā minūtē izvirzīja mājiniekus vadībā ar 1:0.

Uzbrucējs maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Vilkoits iepriekš spēlēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas kluba Rīgas "Dinamo" sistēmā, KHL aizvadot trīs mačus, kuros viņa kontā vieni gūti vārti.

Citā spēlē laukumā nedevās Latvijas aizsargs Atvars Tribuncovs, bet viņa pārstāvētā "Gomeļ" komanda ar 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) savā laukumā pārspēja "Vitebsk" komandu, kamēr "Mogiļev" vienības pietikumā atkal nebija jaunais uzbrucējs Ivans Dmitrijevs, bet viņa pārstāvētais klubs ar 2:8 (0:3, 1:4, 1:1) savā laukumā zaudēja vicečempioniem Grodņas "Ņeman".

Kā ziņots, Latvijas čempionvienība "Liepājas metalurgs" trešdien ar rezultātu 5:2 izbraukumā pārspēja "Brest" komandu, svinot piekto uzvaru pēc kārtas.

Kopvērtējumā "Gomeļ" ar 23 punktiem deviņās spēlēs atrodas līderpozīcijā, "Liepājas metalurgs" ar 18 punktiem atrodas trešajā pozīcijā, bet "Šahtjor" ar septiņiem punktiem ieņem devīto vietu.

Čempionāts tiek aizvadīts trīs posmos. Pirmajā visas 11 komandas savā starpā izspēlēs četrus apļus, bet otrajā vienības tiks sadalītas divās grupās. A grupā tiks iedalītas komandas, kuras pēc pirmā posma ieņems 1.-6.vietu, bet B grupā sacentīsies komandas no 7. līdz 11.vietai. Otrajā posmā komandas grupās izspēlēs vēl divus apļus.

Savukārt izslēgšanas spēļu turnīram kvalificēsies visas A grupas komandas un divas labākās B grupas komandas.