ASV hokeja izlase šāgada pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā pēcspēles metienos ar 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) pieveica Čehijas komandu, otro gadu pēc kārtas atstājot čehus bez medaļām.

Par šīs spēles varoņiem kļuva ASV izlases 27 gadus vecais vārtsargs Kīts Kinkeids, kurš atvairīja visus pēcspēles metienus, un 19 gadus vecais uzbrucējs Ostons Metjūss, kurš guva abus vārtus.

Parādot pārliecinošu spēli pirmajā periodā, vadībā šai mačā vispirms izvirzījās čehi, gūstot vārtus mazākumā - pārtverot piespēli, individuāli uz Kinkeida vārtiem izslidoja Tomašs Zohorna, pret viņu fiksēja noteikumu pārkāpumu, un tiesneši uz ASV vārtiem nozīmēja "bullīti". Čehu uzbrucējs to realizēja un izvirzīja vadībā savu komandu - 1:1.

Jau otrā perioda sākumā amerikāņiem izdevās rezultātu izlīdzināt - ar elegantu izgājienu Dominiku Furku pārspēja jaunais amerikāņu brīnumbērns Ostons Metjūss. Tālākajā spēles gaidā komandas vairākkārt spēlēja nevienādos sastāvos, taču neviena skaitlisko pārsvaru neizmantoja vārtu gūšanai.

Trešajā periodā amerikāņi divreiz, bet čehi vienreiz nopelnīja noraidījumus, tomēr pārspēt Kinkeidu un Furhu laukuma spēlētājiem neizdevās nedz vienādos, nedz nevienādos sastāvos; tomēr, saīdzinot ar spēles sākumu, daudz biežāk tika apdraudēti čehu vārti. Salīdzinājumam - pirmajā trešdaļā amerikāņi izdarīja tikai divus metienus pa čehu vārtiem, trešajā - 10.

Arī 10 pagarinājuma minūtes pagāja bez vārtu guvuma, līdzvērtīgas iespējas bija abām komandām, īpaši ASV, kad noraidījumu nopelnīja Tomašs Zohorna. Tomēr čehi teicami nospēlēja aizsardzībā un uzvarētāju noteikšanai bija vajadzīgi "bullīši".

$duelID=379;$eventID=11;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Pēcspēles metienos izcilu meistarību nodemonstrēja Kīts Kinkeids, atvairot gan Kašpara Lūkaša, gan Petra Koukala, gan Tomaša Zahornas metienus, kamēr Dominiku Furhu vēlreiz eleganti pārspēja Ostons Metjūss, ievedot savu komandu pusfinālā.

Plašāku ceturtdaļfināla spēļu aprakstu lasiet portāla 'Delfi" teksta tiešraidē!

Kā zināms, pērn pasaules čempionātā ASV izlase ar Čehiju tikās spēlē par bronzas medaļām un izcīnīja uzvaru.