Amerikāņi tādējādi trešo reizi pēdējo četru gadu laikā izslēgšanas spēļu turnīrā apbēdina Čehiju. 2015. gadā savstarpējā duelī ASV izlase sarūgtināja čehus spēlē par bronzas medaļām, bet 2016. gadā neļāva Čehijai iekļūt pusfinālā.

Par spēles galveno varoni amerikāņu rindās kļuva komandas kapteinis Patriks Keins, kurš guva divus vārtus. Pirmā perioda vidū pusotras minūtes laikā pēc Keina un Kema Atkinsona gūtajiem vārtiem ASV izvirzījās vadībā ar 2:0, bet otrajā periodā Mihals Ržepiks un Martins Ņečass izlīdzināja rezultātu.

Uzvaru amerikāņiem nodrošināja Keins, kurš pēdējās trešdaļas septītajā minūtē pretuzbrukumā bija precīzs ar plaukstas metienu.

Tagad pasaules čempionāta pusfinālā sestdien, 19. maijā, ASV izlase tiksies ar Latviju vai Zviedriju, kuras savu 1/4 fināla dueli Kopenhāgenā sāks šovakar pulksten 21:15.