Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Zemgus Girgensons par rupjību spēlē pret Krieviju saņēmis viena mača diskvalifikāciju, informē IIHF.

Tādējādi Girgensons nevarēs palīdzēt Latvijai pirmdien tik svarīgajā spēlē cīņā par vietu ceturtdaļfinālā pret mājinieci Baltkrieviju.

IIHF, izvērtējot Girgensona rīcību, lēma, ka hokejistam paliek spēkā automātiskā vienas spēles izlaišana par lielo sodu (5+20 minūtes). IIHF norāda, ka Girgensona dūriens ar nūju pretiniekam bija "vieglprātīgs, bīstams un rupjš pārkāpums". Disciplinārā komisija bija vienisprātis, ka Girgensons ir atbildīgs par emociju nesavaldīšanu un tas noveda pie pretinieka veselībai bīstamas agresijas.

Kā zināms, pasaules čempionātā Minskā sestdien Latvijas hokejisti ar 1:4 zaudēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajai Krievijai. Otrā perioda devītajā minūtē Girgensons ar asu nūjas kustību iesita pretiniekam Aleksandram Burmistrovam, saņemot noraidījumu līdz spēles beigām.