2016. gada pasaules hokeja čempionāta B grupas spēlē Sanktpēterburgā Kanādas izlase ar rezultātu 8:0 sagrāva Baltkrievijas valstsvienību, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas.

17. minūtē vairākumā Korijs Perijs precīzi uz vārtu priekšu piespēlēja Derikam Basāram, kurš raidīja ripu vārtu tuvējā stūrī un izvirzīja Kanādu vadībā. Otrajā periodā vajadzēja nospēlēt 63 sekundes, lai Kanāda dubultotu pārsvaru. Raiens Marejs pārtvēra ripu baltkrievu ātrajā uzbrukumā, nogādāja ripu Korijam Perijam, kurš izdarīja precīzu metienu.

Divas minūtes vēlāk Kanādas izlase mazākumā viduszonā pārtvēra ripu un atkal metās pretuzbrukumā. Izgājienā divi pret vienu aizsargu Dženers Būns piespēlēja Raienam O'Railijam, no kura slidas ripa sāka slīdēt vārtos. Viņš pašā pēdējā brīdī paspēja ar nūju pieskarties ripai, un tiesnesis pēc video atkārtojuma noskatīšanās vārtus ieskaita. Otrajā trešdaļā kanādieši guva vēl divus vārtus, abus 20 sekunžu laikā. Vispirms vairākumā Mets Dušēns pārspēja Kevinu Lalandu, bet uzreiz pēc tam Teilors Halss pēc teicama Konora Makdeivida reida panāca jau piecu vārtu pārsvaru. Baltkrieviem sekoja vārtsargu maiņa, Lalanda vietā stājoties Dmitrijam Milčakovam.

42. minūtē Kanādas izlasei padevās veiksmīgs vārtu guvums, jo Raiena O'Railija piespēle gar vārtiem trāpīja pa aizsarga slidu, un ripa ielidoja vārtos. Desmit minūtes pirms mača beigām Kanādai skaistu vārtu guvumu izspēlēja Marks Šeifels un Marks Stouns, kuri skaisti saspēlējas, līdz Stouns guva vieglus vārtus. Kanādas vairākumā 54. minūtē Maikls Matesons uzņēmās iniciatīvu, izdarīja metienu, un ripa pēc rikošeta ar lidoja vārtos.

Kanādas izlasei šī bija trešā uzvara trīs spēlēs, kamēr Baltkrievijai trīs spēlēs šīs bija trešais smagais zaudējums.

$duelID=301;$eventID=11;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>