Krievijas hokeja valstsvienībai nākamajās trijās pasaules čempionāta spēlēs diskvalifikācijas dēļ nepalīdzēs aizsargs Dmitrijs Kaļiņins, vēsta Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).

Tikmēr vēl vienam Krievijas izlases aizsargam Aleksejam Jemeļinam būs jāizlaiž viens mačs.

Diskvalifikācijas abi aizsargi izpelnījušies par incidentiem piektdien notikušajā mača, kurā Krievija ar rezultātu 7:3 uzvarēja Zviedrijas valstsvienību.

Aizvadītās spēles trešajā trešdaļā Kaļiņins ar nūju iesita Zviedrijas izlases uzbrucējam Jūhanam Fransēnam pa degunu, kas tika salauzts.

Kaļiņins par šo noteikumu pārkāpumu tika noraidīts līdz mača beigām, kas automātiski nozīmē vienas spēles diskvalifikāciju, tomēr IIHF Disciplinārā komisija pēc epizodes izskatīšanas papildus piesprieda Kaļiņinam vēl divu spēļu diskvalifikāciju.

Līdz ar to Kaļiņins izlaidīs nākamās trīs Krievijas izlases spēles.

Savukārt Jemeļins pirmajā trešdaļā ar nūju iesita jau pieminētajam Fransēnam, par ko saņēma divu minūšu noraidījumu.

IIHF Disciplinārā komisija nolēma, ka sodam jābūt bargākam un piesprieda Jemeļinam diskvalifikāciju uz vienu spēli.

Līdz ar to Jemeļinam būs jāizlaiž svētdien gaidāmais mačs pret Čehijas valstsvienību.

Piecās pasaules čempionāta spēlēs Kaļiņins guvis vienus vārtus un veicas trīs rezultatīvas piespēles, bet Jemeļins piecos mačos izcēlies ar vienu precīzu metienu un vienu piespēli.

Krievijas izlase cīnās Stokholmas apakšgrupā, kuras kopvērtējumā šobrīd ar 15 punktiem piecās spēlēs atrodas līderpozīcijā.

Kā ziņots, pasaules čempionāts līdz 20.maijam risināsies Zviedrijā un Somijā.