Latvijas hokeja izlase 2018. gada pasaules čempionāta B grupas trešās kārtas spēlē Herningā ar 5:0 (2:0, 1:0, 2:0) sagrāva debitanti Dienvidkorejas valstsvienību, izcīnot pārliecinošāko uzvaru turnīros kopš 2012. gada.

Latvijas hokeja izlase laukumā izgāja favorītu statusā un to arī pierādīja, izcīnot pārliecinošu uzvaru pamatlaikā, turklāt Elvis Merzļikins nodrošināja komandai "sauso" uzvaru.

Spēles rezultāts tika atklāts pirmās trešdaļas vidū, kad Metu Daltonu pārspēja Gints Meija, gūstot pirmos vārtus ne tikai čempionātā, bet šajā sezonā. Otros vārtus Latvijas izlase guva trešdaļas beigās kad vārtus guva Ronalds Ķēniņš.

Otrajā periodā korejiešu spēle kļuva rupja, savainojumu guva Andris Džeriņš, kurš pēc grūdiena mugurā pameta laukumu un spēlē vairs neatgriezās. Uzbrukums celī bija Gintam Meijam, bet Rihards Bukarts saņēma sāpīgu sitienu pa delikātu vietu. Tas saniknoja Latvijas komandu, un tika gūti trešie vārti – Roberts Bukarts panāca jau 3:0.

Trešajā periodā, lai arī bija daudz brāķa piespēlēs, Latvijas izlase saglabāja pārliecinošu vadību, jo korejieši nespēja izmantot mūsējo kļūdas. Viņi tikai retu reizi tika līdz Merzļikina vārtiem, taču metieni bija nepatīkami. Toties perioda sākumā Rūdolfs Balcers guva savus trešos vārtus turnīrā un deva Latvijai vēl lielāku pārsvaru – 4:0.

Spēles beigās izteikti rupji nospēlēja naturalizētais Dienvidkorejas izlases spēlētājs Maikls Svifts, kurš nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas, un par to korejieši tika "sodīti" mača pēdējā sekundē. Skaistu punktu šai spēlei pielika Roberts Bukarts, kurš guva otros vārtus šajā mačā, – 5:0.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

$duelID=931;$eventID=19;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>