Latvijas hokeja izlase ceturtdien, 7. aprīlī, viesos ar uzvaru sāka gatavošanos 2016. gada pasaules čempionātam, Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros ar 6:4 (3:2, 1:2, 2:0) pieveicot Dānijas valstsvienību.

Sestdien abas komandas aizvadīs vēl vienu pārbaudes spēli.

Latvijas labā pa diviem vārtiem guva Gints Meija un Rodrigo Ābols, bet pa vieniem - Miks Indrašis un Vitālijs Pavlovs. Latvijas izlases vārtus mačā sargāja Ervīns Muštukovs, kurš sezonas laikā spēlē tieši Dānijā. Latvijas izlases vārtsargs spēlē savā 32. dzimšanas dienā atvairīja 18 no 22 metieniem. Latvijas izlase pa pretinieku vārtiem meta 28 reizes.

Jau spēles 22. sekundē Latvijas izlases labā vārtus guva Gints Meija, bet astotajā minūtē Emils Kristensens izlīdzināja rezultātu. 13. minūtē Latvijai vadību atguva Rodrigo Ābols, jau pēc minūtes Matiass Froms vairākumā izlīdzināja rezultātu 2:2, bet vēl pēc minūtes Miks Indrašis panāca 3:2.

Otrā perioda piektajā minūtē Meija guva savus otros vārtus, panākot jau 4:2. Tomēr tad otrā perioda vidū dāņi 30 sekunžu laikā izlīdzināja rezultātu - izcēlās Mikels Āgārds un Mortens Madsens.

Trešā perioda 55. sekundē savus otros vārtus mačā guva Ābols, kārtējo reizi atjaunojot pārsvaru Latvijai, bet punktu Latvijas izlasei priekšpēdējā minūtē pielika Vitālijs Pavlovs.

Latvijas hokejisti pirmajā periodā izdarīja deviņus metienus, bet pretinieki - sešus. Savukārt otrajā minimāls pārsvars metienos dāņiem (9:8).

Latvijas izlases galvenā trenera amatā šajā spēlē atgriešanās debiju piedzīvo Leonīds Beresņevs.

Pirmajai spēlei ar Dāniju nebija pieteikti aizsargs Ēriks Ševčenko un uzbrucējs Frenks Razgals. Savukārt kā trīspadsmitais uzbrucējs spēlei pieteikts Nikolajs Jeļisejevs. Slimības dēļ uz Dāniju nav devies cits Latvijas izlases uzbrucējs Artūrs Ozoliņš.

Latvijas hokeja izlases kapteiņa pienākumus šajā spēlē pildīja Gints Meija, viņam asistēja Kristaps Sotnieks un Aleksandrs Jerofejevs. Latvijas izlases sastāvā spēlē debitēja aizsargs Ričards Birziņš, savukārt Frenkam Razgalam līdz debijai valstsvienībā būs vēl nedaudz jāpaciešas.

Latvijas izlases sastāvs (pa maiņām) pret Dāniju.