Turpinot gatavošanos 2015. gada pasaules čempionātam Prāgā, Latvijas hokeja izlase ceturtdien, 9.aprīlī, "Arēnā Rīga" savā trešajā pārbaudes spēlē "Euro Hockey Challenge" (EHC) turnīra ietvaros ar 1:2 (1:2, 0:0, 0:0) piekāpās Francijas valstsvienībai.

Tādējādi Latvijas izlase visās trijās līdzšinējās pārbaudes spēlēs katrā ir guvusi pa vieniem vārtiem, kas reizi ļāvis tomēr uzvarēt pretiniekus (uzvara pār Baltkrieviju ar 1:0).

Ceturtdienas spēlē pirmā vadībā izvirzījās Latvijas izlase, kad spēles septītajā minūtē savus pirmos vārtus valstsvienībā guva Rodrigo Ābols. Tomēr pēc nepilnām astoņām minūtēm Tedijs Trebišē rezultātu izlīdzināja, bet vēl pēc divām minūtēm Luiks Lamperjē izvirzīja vadībā Franciju, un tie izrādījās visa mača uzvaras vārti.

Otrajā trešdaļā bija pirmais noraidījums, kad uz sodīto soliņa devās Damjens Raū, taču Latvijas izlase šo vairākumu neizmantoja. Perioda beigās mūsu vārtsargs Elvis Merzļikins glāba komandu no trešo vārtu zaudējuma, kad pēc Roberta Jekimova pārkāpuma tiesneši Francijai piešķīra "bullīti".

Trešajā periodā Latvijas izlase vēlreiz neizmantoja vairākumu, bet trešdaļas vidū pirmo reizi palika mazākumā, kad divas soda minūtes nopelnīja Krišjānis Rēdlihs.

Spēles beigās mūsējie aktīvi centās izlīdzināt rezultātu, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, turklāt 13 sekundes pirms mača beigām Francijas izlase palika mazākumā. Diemžēl atlikušajā laikā mūsu pirmajai maiņai, kam palīgā devās Ābols, neizdevās pārspēt Francijas izlases vārtsargu Kristobalu Uē, un viesi svinēja uzvaru.

Piektdien, 10.aprīlī, Latvijas un Francijas izlases tiksies vēlreiz.

$d_id=135; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/hockey2014/hockey2014star.inc' ?>