Kā ziņots, kaut sestdienas vakarā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) mājaslapā jau bija ievietotas nākamā gada apakšgrupas, svētdien tās nomainīja informācija, ka apakšgrupu sadalījums "tiks apstiprināts drīz".

Tagad IIHF apstiprinājusi grupas ar vienu izmaiņu - lai atvieglotu organizatoru darbu, vietām apmainītas Čehija un Krievija.

Līdz ar to Latvijas izlase spēlēs Helsinku grupā kopā ar Krieviju, Somiju, Slovākiju, ASV, Vāciju, Franciju un Austriju.

Savukārt Stokholmas apakšgrupā sacentīsies Čehija, Zviedrija, Kanāda, Norvēģija, Šveice, Dānija, Baltkrievija un Slovēnija.

Nākamā gada pasaules čempionāts atkal risināsies Stokholmā un Helsinkos, vien izšķirošās cīņas šoreiz tiks aizvadītas Zviedrijā.

Kā ziņots, sestdien notikušajos šī gada pasaules čempionāta pusfinālos Krievija ar 6:2 (2:1, 2:0, 2:1) sagrāva pagājušā gada čempionus un vienus no turnīra saimniekiem somus, bet Slovākija ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) uzvarēja Čehiju.

Pēc pusfinālu noslēguma kļuvis zināms, ka arī šo gadu IIHF ranga pirmajā vietā noslēgs Krievija, kurai sekos Somija un divas vietas atguvusī Čehija. Ceturtajā pozīcijā būs Zviedrija, bet labāko sešiniekā vēl atradīsies arī Kanāda un Slovākija, kas pakāpusies uzreiz par četrām vietām.

Savukārt pirmo devītnieku, kas garantē automātisku vietu Soču olimpiskajās spēlēs, noslēdz ASV, Norvēģijas un Šveices izlases.

Pirms šī gada sacensībām astotajā vietā atradās Vācijas izlase, tomēr pēc neveiksmīga pasaules čempionāta tā IIHF rangā atkritusi uz desmito pozīciju. Tikmēr 11.vietu pēc pasaules čempionāta ieņems Latvija, bet 12.pozīcijā atradīsies Dānija un tieši šīs trīs valstsvienības rīkos pēdējos Soču kvalifikācijas turnīrus.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīrā sacentīsies ar Franciju, Kazahstānu, kā arī ranga otro spēcīgāko komandu no kvalifikācijas pirmās kārtas, kas, visticamāk, būs Ukraina.

Vācijas grupā sacentīsies arī Austrija, Itālija un pirmās kvalifikācijas trešā komanda, bet Dānijā bez laukuma saimniekiem cīnīsies Baltkrievija, Slovēnija un kvalifikācijas pirmās kārtas spēcīgākā vienība.

Soču olimpiskajās spēlēs 12 komandas tiks sadalītas trijās apakšgrupās no kurām katras grupas divas labākās vienības un divas labākās trešo vietu ieguvējas kvalificēsies ceturtdaļfinālam.

A grupā spēlēs ar pirmo, sesto, septīto un 12.numuru izliktās komandas, B grupā spēlēs ar otro, piekto, astoto un 11.numuru izliktās vienības, bet C grupā ranga trešā, ceturtā, devītā un desmitā komanda.

Precīzs izlikto komandu saraksts būs zināms pēc šī gada pasaules čempionāta noslēguma.

Kā ziņots, Latvijas hokeja izlase piedalījusies iepriekšējās trijās olimpiskajās spēlēs.