Portāla "Delfi" teksta tiešraidē piedāvāj sekot līdz pirmo divu ceturtdaļfināla maču notikumiem!

Pasaules hokeja čempionāts: 17. maijs
Tādējādi noslēgušās pirmās divas 1/4 fināla spēles un zināmi pirmie divi pusfināla dalībnieki. Tagad visa uzmanība vakara duelim - Latvija pret Zviedriju. Paralēli mūsējo spēlei Herningā spēlēs Somija un Šveice.Par šo spēļu gaitu informēsim no pulksten 20:30 speciālā teksta tiešraidē! Sekojiet līdzi jaunumiem portālā "Delfi"!
Krievija - Kanāda 4:5. Spēle noslēgusies.Vārtu guvēji: Iļja Mihejevs (32:53 min.), Aleksandrs Barabanovs (37:32 min.), Sergejs Andronovs (48:44 min.), Artjoms Aņisimovs (54:34 min.) - Koltons Pareiko (4:45 min., vair.), Raiens Nūdžents-Hopkins (31:5 min., vair.), Kails Turiss (47:11 min.), Pjērs Luks Dubuā (52:36 min.), Raiens O'Reilijs (64:57 min., vair).Metieni pa vārtiem: 30 - 41
Līdz ar to IIHF ranga otrā spēcīgākā komanda Krievija jau ceturtdaļfinālā noslēgusi pasaules čempionātu. Kanādas pretinieki pusfinālā būs Somijas un Šveices pāra uzvarētājs.
64:57 min. Krievija - Kanāda 4:5. Spēle noslēgusiesKonors Makdeivids perfekti piespēlēja starp krievu aizsarga kājām un ripu ieguva Raiens O'Reilijs, un viņš precīzi meta vārtu tukšajā stūrī.https://twitter.com/IIHFHockey/status/997157970189340672
Kanādas vairākums sākās uzvarētu iemetienu, bet Kablukovs ieguva ripu un devās pretuzbrukumā, kurā viņš uzmeta pa vārtiem. Pēc tam Kanāda nostājās uzbrukuma zonā, pirmajā minūtē metienus izdarīja Ekblads un O'Reilijs.
63:35 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Kirils Kaprizovs noraidīts uz divām minūtēm par sitienu ar nūju. Kanāda ilgi pieturēja ripu aizturētā soda laikā, bet Pareiko neizdevās metiens. Pirms vairākuma izspēles Kanādas treneris ņem pārtraukumu.
O'Reilijs izdarīja metienu no aizsarga aizsega, bet Šestjorkins metienu atvairīja. Pie otriem vārtiem Andronovs un Mihejevs izdarīja ātrus metienus, bet tie nebija pietiekami precīzi.
Krievija - Kanāda 4:4. Sācies pagarinājums
ASV - Čehija 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)Vārtu guvēji: Patriks Keins (10:36 min.), Kems Atkinsons (12:19 min.), Patriks Keins (46:58 min.) - Mihals Ržepiks (24:56 min.), Martins Ņečass (30:55 min., vair.)Metieni pa vārtiem: 31 - 26
ASV - Čehija 3:2. Spēle noslēgusiesAmerikāņu kļūst par pirmajiem pasaules čempionāta pusfināla dalībniekiem un tagad dosies uz Kopenhāgenu, kur sestdien pusfinālā tiksies ar Latviji vai Zviedriju
Krievija - Kanāda 4:4. Noslēdzies 3. periods.Šis aizraujošais un principiālais duelis noslēdzās neizšķirti. Tas nozīmē, ka jāspēlē pagarinājums, un pasaules čempionātā ceturtdaļfinālos papildlaiks ir 10 minūšu gars.
Amerikāņi rupji kļūdījās un bija tuvu vārtu zaudējumam, bet izglābās. Čehijai atliek 28 sekundes, lai kaut ko mainītu spēlē.
Čehi nomainījuši vārtsargu. Amerikāņiem lieliska iespēja gūt vārtus, bet brīnumaini ripa neiet tukšos vārtos
O'Reilijs vārtu priekšā mēģināja ripu iebakstīt vārtos, vēlāk Makdeivids apslidoja vārtus un izdarīja metienu.
Čehijai pārtraukumsČehu treneri ņem pusminūtes pārtraukumu un gatavojas mainīt vārtsargu. Jāspēlē diavrpusi minūtes pamatlaikā
Čehijas hokejisti kļūdījās savā zonā, bet čehus pēc Larkina metiena glābj Francuzs.
Horvata metienu Šestjorkins tvēra ar padusi, otrā laukuma galā Kaprizovs meta pēc vārtu apslidošanas. Krievi, jūtot Kempera nedrošo sniegumu, metienus turpinājumā izdarīja pie pirmās iespējas.
54:34 min. Krievija - Kanāda 4:4.Artjoms Aņisimovs pats ieguva ripu, ieslidoja uzbrukuma zonā un izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi, trāpot pašā vārtu augšējā stūrī.  https://twitter.com/A_Kalnins/status/997149667367510016
Šoreiz Kanādas izlase turpina doties uzbrukumā pēc gūtajiem vārtiem, un krievu vārtsargam jāiesaistās spēlē un jāglābj komanda.
50:46 min. Čehijai vairākumsLarkins laukuma vidus zonā duelī pārkāpj noteikumus
52:36 min. Krievija - Kanāda 3:4.Taisons Džosts izdarīja metienu cīņā ar aizsargu, taču Igors Šestjorkins to atsita. Pjērs Luks Dubuā arī izcīnīja vietu un izdarīja precīzu metienu vārtos.  https://twitter.com/A_Kalnins/status/997148706410508288
48:44 min. Krievija - Kanāda 3:3.Ņikita Zaicevs izdarīja metienu no laukuma labās malas, un Sergejs Andronovs vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un iedabūja to vārtos.  https://twitter.com/A_Kalnins/status/997146712497115136
46:58 min. ASV - Čehija 3:2Čehi neizmanto divas iespējas, vienā no tām ripa aizslīd garām tukšiem vārtiem. Un amerikāņu atbilde - Keins precīzs pēc ieiešanas zonā! https://twitter.com/IIHFHockey/status/997147088713494528
Nākamās minūtes aizritēja ar Kanādas izlases pārsvaru, lūkoja pēc uzbrukuma iespējām, bet krievu aizsargi pieļāva tikai tālmetienus. Savukārt Krievija pretuzbrukumos centās kaut ko izveidot.
47:11 min. Krievija - Kanāda 2:3. Krievijas hokejisti ilgi spēlēja uzbrukuma zonā, līdz Kanādas spēlētāji pārtvēra ripu. Uzbrukuma zonā Džeidens Švarcs piespēlēja Kailam Turisam, viņš uzreiz pēc piespēles izdarīja metienu un pārspēja Šestjorkinu. https://twitter.com/A_Kalnins/status/997146057996988416
ASV hokejisti turpina organizētāk, mērķtiecīgāk uzbrukt. Savukārt čehi jau pāris reizes pretuzbrukumos bija tuvu vārtu guvumam. Neviena no komandām nevēlas aizspēlēties līdz papildlaikam vai "bullīšiem".
Jau pēc 14 nospēlētām sekundēm Makdeivids izdarīja metienu no iemetienu apļa. Mirkli vēlāk Gusevs apdraudēja jau Kanādas vārtus.
Abpusējais noraidījumsSklenička un Gudro apmainās pārkāpumiem, tiesneši abiem iedod sodu
ASV - Čehija 2:2. Sācies 3. periods
Krievija - Kanāda 2:2. Sācies 3. periods.
Krievija - Kanāda 2:2. Noslēdzies 2. periodsKanādas izlase pamodusies pēc izlaistā divu vārtu pārsvara, un Vlasičs izdarīja vienu metienu, pats ieguva vārtsarga atsisto ripu, apslidoja vārtus un meta vēlreiz. Ņesterenko pielika nūju un glāba komandu no zaudētiem vārtiem.
ASV - Čehija 2:2. Noslēdzies 2. periods
38:30 min. Čehijai vairākumsČehi izprovocē amerikāņus uz pārkāpumu uzbrukumā pēc svilpes.
37:32 min. Krievija - Kanāda 2:2Krievijas izlases vairākums bija ļoti neizteiksmīgs. Uzreiz pēc tā Kisiļevičs izdarīja tālu metienu, kuru Kempers redzēja un atsita. Mirkli vēlāk divi Krievijas uzbrucēji bija pie vārtiem, bet piespēle nebija ērta un moments palika neizmantots. Uzbrukums krieviem turpinājās, Jevgeņijs Dadonovs piespēlēja Aleksandram Barabanovam, kurš izlīdzināja rezultātu no tuvas distances.  https://twitter.com/A_Kalnins/status/997137914264944641
34:08 min. Noraidījums Kanādas izlasē. Džoels Edmunsons sodīts par turēšanu ar rokām.
Herningā ASV un Čehijas hokejistu spēle "atdzīvojusies". Uzbrukumi no vieniem vārtiem uz otriem, diezgan atvērts hokejs sācies.
32:53 min. Krievija - Kanāda 1:2.Artjoms Aņisimovs nonāca pašā vārtu priekšā, taču viņa metiens neizdevās. Viņš saglabāja ripu, no aizvārtes piespēlēja Iļjam Mihejevam uz vārtu priekšu, un no turienes Mihejevs meta precīzi.  https://twitter.com/A_Kalnins/status/997136149440352256
31:51 min. Krievija - Kanāda 0:2.Kanādas vairākuma izspēlē Koltons Pareiko piespēlēja Konoram Makdeividam, kurš pēc tam lūkoja uzbrukuma turpinājumu un atrada Raienu Nūdžentu-Hopkinsu. Viņš izdarīja metienu, pēc kura ripa no vārtu stabiņa ielidoja vārtos.  https://twitter.com/A_Kalnins/status/997135690826731520
30:32 min. Čehijai vairākumsČehi ielidina apmalē Lī, bet sods neseko. Čehijas izlase uz brīdi izmanto skaitlisko vairākumu, kamēr Lī guļ uz ledus, un bija tuvu vārtu guvumam. Čehija turpināja uzbrukumu viļņus pēc šīs epizodes un amerikāņi spiesti pārkāpt noteikumus
30:55 min. ASV - Čehija 2:2Pastrņaka metiens vārtu virzienā, kas bija domāta kā piespēle - Ņečass pieliek nūju un ripa ielido devītniekā
30:47 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Gusevam izdevās labs metiens vārtu apakšējā stūrī, bet Kempers pēdējā brīdī pielika kājsargu. Tad Andronovs uzbrukuma zonā nopelnīja noraidījumu par klupināšanu.
Lai gan čehi ir guvuši vārtus šajā periodā, amerikāņi joprojām laukumā ir labāki un kontrolē notikumus. Bet ASV izlase sākusi vairāk kļūdīties. Čehija izveido vēl pāris bīstamus momentus tieši pēc amerikāņu kļūdām.
Dadonovs izslidoja no aizvārtes un izdarīja metienu, bet Kempers atvairīja ripu. Pēc šī momenta krievi darbojās apņēmīgi, un momenti bija arī Barabanovam un Grigorenko.
Kanādas hokejisti veiksmīgi apturēja Krievijas pozicionālos uzbrukums. Krievi vairāk spēlēja ar ripu,bet, tiklīdz Kanāda ieguva ripu, tā ātri pārgāja no aizsardzības uzbrukumā. Tad Dadonovs apdraudēja Kempera vārtus.
24:56 min. ASV - Čehija 2:1ASV hokejisti pieļāva kļūdu mainoties, čehi to izmantoja un pēc saspēles Ržepiks saasina cīņu.
Šestjorkins vispirms ar plecu atsita metienu uzreiz pēc iemetiena, bet viņš ar kājsargu ripu apturēja uz pašas vārtu līnijas. Kanādai izdevās ļoti bīstams uzbrukums.
Krievija aktīvi sāka periodu, un Kempers vienu no metieniem atsita diezgan nepārliecinoši. Pēc tam kanādieši atkal vairāk darbojās ar ripu, Marejs izdarīja spēcīgu metienu.
Krievija - Kanāda 0:1. Sācies 2. periods.
ASV - Čehija 2:0. Sācies 2. periods
Krievija - Kanāda 0:1. Noslēdzies 1. periods.Edmunsons uzmeta pa vārtiem, ripa pēc rikošeta nonāca pie Nūdženta-Hopkinsa, bet viņam no lieliskas pozīcijas neizdevās trāpīt.
Dadonovs izdarīja metienu pa vārtiem pēc uzvarēta iemetiena, bet Kempers ripu atsita. Pēdējās divās perioda minūtēs Krievijas hokejisti uzbrukumā darbojās ievērojami aktīvāk.
ASV - Čehija 2:0. Noslēdzies 1. periodsČehi uz brīdi bija atguvušies, tomēr trešdaļas izskaņā atkal laukumā ievērojami labāki ir amerikāņi
Kanādas hokejistiem šoreiz vairākumā vārtus gūt neizdevās, taču viņi rosījās uzbrukuma zonā. Pirmais periods joprojām rit ar lielu Kanādas izlases pārsvaru. Barabanovs pēcāk centās apgrūtināt kanādiešu vārtsarga Kempera dzīvi.
11:36 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Krievijas izlase palika mazākumā pēc skaitliskā sastāva pārkāpuma.
12:19 min. ASV - Čehija 2:0Čehi nedaudz pasīvi nospēlē aizsardzībā, seko laba ASV izlases hokejistu saspēle un Atkinsons eleganti ieslidina ripu vārtos
Kanādas izlase turpināja aktīvo sniegumu, un Bo Horvats nesavaldīja ripu un neiemeta to tukšajā vārtu stūrī, bet mirkli vēlāk Krievijas izlases vārtsargs ar veiksmes palīdzību glāba savu komandu no otro vārtu zaudējuma. Krievi mēģināja pieturēt ripu un izspēlēt savus uzbrukumus, tomēr kanādieši aizsardzībā ir aktīvi un bieži pārtver ripas.
10:36 min. ASV - Čehija 1:0Pēc mazākuma uzreiz ASV izvirzās vadībā - komandas kapteinis Keins aizslido no savas zonas, pēc ieiešanas pretinieku zonā izdara plaukstas metienu, ko nespēj atvairīt Francuzs.
Larkins mazākumā pa labo malu aizskrēja uzbrukumā, izgāja pret Francuzu, bet čehi šoreiz izglābjas.
8:21 min. Čehijai vairākumsŠoreiz tiesneši pamana sodu un amerikāņi paliek mazākumā
Krievijas izlases uzbrukumā Mihails Grigorenko izdarīja bīstamu metienu pa vārtiem pēc Mareja kļūdas, bet viņš pavisam nedaudz netrāpīja. Otrā laukuma galā Švarcs izdarīja brīvu metienu virsū Šestjorkinam.
ASV un Čehijas komandas savā starpā tikušās izslēgšanas turnīrā 2015. un 2016. gadā. Un abas reizes amerikāņi sarūgtināja čehus - 2016. gadā jau 1/4 finālā, bet 2015. gadā spēlē par bronzas medaļāmhttp://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/asv-hokeja-izlase-otro-gadu-pec-kartas-atstaj-cehiju-bez-medalam.d?id=47463053
4:45 min. Krievija - Kanāda 1:0Kanādas hokejisti vairākumā spēlēja izlūkojoši un pirmajā minūtē pārāk bīstami nespēlēja, bet tad Konors Makdeivids ripu atstāja Koltonam Pareiko, kurš ar spēcīgu metienu pārspēja Igoru Šestjorkinu. Metiena brīdī gar vārtsargu tieši noslidoja arī Džeidens Švarcs. https://twitter.com/IIHFHockey/status/997120797289279488
Tiesneši "noguļ" pārkāpumu pret čehiem - Jaškins vārtu priekšā saņem sitienu ar nūju pa seju. Viņam uz sejas ir arī asinis, kas būtu 2+2 minūšu sods, tomēr soģi šo pārkāpumu neredzēja.
2:55 min. Noraidījums Krievijas izlasē. Kanādas izlasei bija bīstams ātrais uzbrukums, bet Sergejs Andronovs paklupināja Breidenu Šenu, kad viņš bija gatavs izdarīt metienu.
Pirmo momenti Herningas spēlē (ASV pret Čehiju) izveido amerikāņi - pēc Atkinsona metiena ripa trāpa pa vārtsarga Francuza ķiveru un tad pa pārliktni.
Krievijas hokejisti jau pirmajā uzbrukumā apdraudēja Kanādas izlases vārtus, bet Kanāda uzreiz atbildēja ar saviem metieniem, kurus izpildīja Edmunsons un O'Reilijs.
Krievija - Kanāda 0:0. Spēle sākusies
ASV - Čehija . Spēle sākusies
Kā zināms, pēc gandrīz 10 gadu pārtraukuma PČ ceturtdaļfinālā iekļuvusi arī Latvijas izlase. Tās pretinieki šodien būs spēcīgā Zviedrijas izlase, bet šī spēle notiks vakara sesijā, pirms tam nūjas krustos Kanāda ar Krieviju un ASV ar Čehiju.
2018. gada pasaules hokeja čempionāts ir nonācis līdz aizraujošākajai turnīra stadijai, kurā komandas vairs nevar kalkulēt, plānot un pietaupīties - izslēgšanas spēlēm. Zaudētājiem čempionāts beidzas, uzvarētāji soļo tālāk uz pusfinālu.