Pasaules čempionātā hokejā pirmdien Helsinku grupā nepārliecinošu uzvaru guva mājiniece Somijas izlase, kas ar 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) pieveica Franciju.

Somijai tā bija trešā uzvara trīs spēlēs, taču mājinieku sniegums šoreiz bija tālu no favorītu. Francijai tas bija otrais zaudējums trīs spēlēs.

Līdz pat spēles vidusdaļai Somija nespēja salauzt francūžu pretestību, vēl vairāk – Francijai bija labākas iespējas gūt pirmajiem vārtus spēlē. Tikai spēles 35.minūtē Janne Pesonens guva pirmos vārtus, bet pēc 38 sekundēm Juhamati Āltonens panāca arī 2:0. Pēdējās trešdaļas sākumā Pjērs Eduards Belamārs šokēja somus un no vārtu priekšas pārspēja mājinieku vārtsargu, samazinot starpību līdz 1:2. Trešos vārtus somiem pēdējās trešdaļas devītajā minūtē guva Ville Vītaluma, kurš pielaboja ripu pēc metiena no zilās līnijas.

$d_id=55; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/hockey2013/hockeystar2013/fe.php' ?>