Somijas hokeja izlase pēc neizteiksmīgā pasaules čempionāta sākuma svētdien otrajā mačā ar 3:0 (0:0, 3:0, 0:0) pieveica Dānijas valstsvienību.

Kā zināms, somi pasaules čempionāta ieskaņā negaidīti ar 1:5 zaudēja ASV izlasei, bet dāņi ar 3:4 piekāpās Slovākijai.

Dānijas hokejisti apņēmīgāk iesāka spēli, kas kopumā aizritēja diezgan mierīgi. Somijas hokejisti ātri pārņēma iniciatīvu un aktīvi metās "nomētāt" pretiniekus, pirmajā periodā izdarot pat 20 metienus. Visā spēlē Somijas hokejisti veica 41 metienu, bet pretiniekiem tikai 16 metieni, no kuriem 10 pēdējā trešdaļā.

Somija savu pārsvaru realizēja tikai otrajā periodā, kad arī guva visus trīs vārtus. Otrās trešdaļas astotajā minūtē pēc diviem rikošetiem ripa nonāca dāņu vārtos, un tiesneši apmēram 10 minūtes pētīja video atkārtojumu, līdz lēma, ka vārtu guvums ir noteikumu robežās ("gols" pieskaitīts Jusi Jokinenam). Pēc 71 sekundes Janne Pesonens panāca 2:0, bet otrā perioda 16.minūtē Aleksandrs Barkovs palielināja pārsvaru līdz 3:0, izcili precīzi pielabojot ripu pēc Esas Lindela metiena.

$d_id=29; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/hockey2014/hockey2015star.inc' ?>