2016. gada pasaules hokeja čempionāta B grupas spēlē Sanktpēterburgā Somijas izlase svētdien, 15. maijā, ar rezultātu 5:0 (0:0, 2:0, 3:0) pārspēja Slovākijas valstsvienību, izcīnot sesto uzvaru sešās spēlēs.

Somijas hokejisti jau pašā spēles sākumā ātrā uzbrukumā trāpīja pa vārtu stabu, tomēr slovāki turpinājumā ļoti veiksmīgi aizsargājās, ļaujot izdarīt tikai divus metienus pa vārtiem. Pāris Slovākijas uzbrukumi bija bīstami, bet nerezultatīvi.

Otrajā periodā Somija darbojās veiksmīgāk, pārņemot vadību – vispirms vairākumā Miko Koivu mēģināja piespēlēt uz vārtu priekšu Mikaelam Granlundam, taču ripa trāpīja pa slovāku aizsarga nūju un ielidoja vārtos. 40 sekundes vēlāk Tomi Salinens ripu iemeta uzbrukuma zonā, Anti Pilstrēms pirmais tika pie tās un guva vārtus, metot starp Jūliusa Hudāčeka kājsargiem.

47. minūtē Somijas izlase aizturētā soda laikā izspēlēja uzbrukumu, kurā pēc Jūso Hietinena metiena Aleksandrs Barkovs veikli mainīja ripas lidojuma virzienu vārtu priekšā. Pēdējā minūtē somi guva vēl divus vārtus. Vairākumā Hietanens teicami piespēlēja Jusi Jokinenam uz zilās līnijas, un viņš izgāja viens pret vārtsargu, skaisti apspēlējot un gūstot vārtus. Uzreiz pēc tam Patriks Laine iemeta vēl vienu golu slovāku "cietoksnī".

Somijas izlase B grupā ir pirmajā vietā ar sešām uzvarām sešās spēlēs, kas dod 18 punktus. Slovākijas izlasei vēl ir izredzes kvalificēties ceturtdaļfinālam, pēdējā mačā tiekoties ar ASV izlasi.

$duelID=355;$eventID=11;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>