Zviedrijas hokeja izlase svētdien, 8. maijā, izcīnīja līdz šim pārliecinošāko uzvaru šāgada pasaules čempionātā, A grupas spēlē ar 5:2 (0:1 4:0, 1:1) pārspējot Dānijas valstsvienību.

Spēli negaidīti sparīgi iesāka dāņi, pirmie izvirzoties vadībā, - pirmās trešdaļas beigās Nikolajs Ēlerss realizēja skaitlisko vairākumu, un arī turpinājumā dāņu demonstrēja pieklājīgu ātrumu un regulāri apdraudēja zviedru vārtus.

$duelID=297;$eventID=11;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Tomēr otrās trešdaļas vidū zviedri atguvās, sakārtoja savu spēli un guva četrus bezatbildes vārtus, trīs no tiem - skaitliskajā vairākumā.

Dāņi par nedisciplinētību tika sodīti arī trešajā periodā, kad Gustavs Nīkvists realizēja vēl vienu skaitlisko pārsvaru, panākot jau 5:1 Zviedrijas labā. Pēc piekto vārtu guvuma zviedri sāka spēlēt rāmāk, bet arī dāņi nenolaida rokas, un pašā mača izskaņā, sešas sekundes pirms pamatlaika beigām, sarūgtināja Zviedrijas izlases vārtsargu Viktoru Fastu, gūstot savus otros vārtus.

Pēc šīs uzvaras zviedri ir atgriezušies A grupas kopvērtējuma galvgalī, bet Dānija saglabā trešo vietu.

Plašāku svētdienas spēļu aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!