Amerikāņu sprinteris Džastins Getlins piektdien ar lielisku rezultātu 100 metru sprintā Dohā atklāja šīs sezonas Dimanta līgu vieglatlētikā.

Pašlaik 33 gadus vecais Getlins 100 metru sprintu veica 9,74 sekundēs, kas ir piektais visu laiku ātrākais laiks šajā distancē un labākais rezultāts šosezon.

Līdz šim amerikāņa, kurš savulaik karjeras laikā pieķerts dopinga lietošanā, personiskais rekords bija 9,77 sekundes, ko viņš sasniedza pērn septembrī.

Otrais aiz Getlina tikmēr finišēja viņa tautietis Maikls Rodžerss, kurš 100 metrus veica 9,96 sekundēs. Šajās sacensībās nepiedalījās titulētais jamaikietis Useins Bolts.

Tikmēr neliels pārsteigums notika 3000 metru skrējienā, kur tikai otrais palika slavenais Lielbritānijas sportists Mo Farahs, priekšā palaižot Etiopijas skrējēju Hagosu Gebrivetu, kurš finišu sasniedza pēc pēc septiņām minūtēm un 38,08 sekundēm.

Tiesa, skrējiena izšķirošajos brīžos Farahs spēja no ceturtās vietas izlauzties līdz otrajai, taču panākt konkurentu, no kura viņš finišā atpalika par 0,14 sekundēm, neizdevās.

Savukārt 800 metru skrējienā uzvarēja Džibutijas pārstāvis Ajanlehs Suleimans, kurš finišu sasniedza pēc vienas minūtes un 43,78 sekundēm, kamēr 400 metru barjerotajā distancē nepārspēts palika amerikānis Beršons Džeksons - 48,09 sekundes.

Augstlēkšanā vīriešiem uzvaru izcīnīja grieķis Konstantīns Filipidis, spējot uzlēkt 5,75 metru augstumā, bet šajās sacensībās nepiedalījās slavenais francūzis Reno Lavilenjē. Trīssoļlēkšanā savukārt triumfēja kubietis Pedro Pavlo Pičardo, aizlecot 18,06 metrus tālu, bet savainojumā šajās sacensībās iedzīvojās pasaules čempions Tedijs Tamgo no Francijas. Izpildot trešo lēcienu, viņš pārrāva Ahileja cīpslu, kas nozīmē, ka ir padraudēta viņa dalība šovasar gaidāmajā pasaules čempionātā.

Savukārt lodes grūšanā nepārspēts palika vācietis Davids Štorls, kurš ir pašreizējais pasaules čempions. Vācijas sportists rīku spēja aizgrūst 21,51 metru tālumā.

Tikmēr šķēpa mešanā augstvērtīgu rezultātu uzrādīja soms Tero Pitkameki, kurš uzvarēja ar 88,62 metrus tālu raidījumu.

Savukārt sieviešu konkurencē 200 metru skrējienā nepārspēta palika četrkārtējā olimpiskā čempione amerikāniete Elisona Fēliksa, finišējot pēc 21,98 sekundēm, bet divreiz garākā distancē triumfēja cita ASV skrējēja Fransēna Makororija, uzrādot laiku 50,21 sekunde.

Tikmēr 1500 metru skrējienā par uzvarētāju kronēta Etiopijas pārstāve Devita Sejuma, finišējot pēc četrām minūtēm un 0,96 sekundēm. Savukārt 100 metru barjerskrējienā nepārspēta palika amerikāniete Džesmina Stoversa (12,35 sekundes), kamēr 3000 metru šķēršļu skrējienā ar laiku deviņas minūtes un 21,51 sekunde triumfēja Kenijas skrējēja Virdžīnija Nambura. Augstlēkšanā uzvarēja Lietuvas sportiste Airina Palšite (1,94 metri), bet tāllēkšanā labākā bija amerikāniete Tjana Bartoleta (6,99 metri). Savukārt diska mešanā nepārspēta palika slavenā Horvātijas sportiste Sandra Perkoviča - 68,10 metri.

Šī gada Dimanta līgas kalendārā iecerēti 14 posmi, no kuriem nākamais notiks jau svētdien Šanhajā.