Latvijas sprintere Gunta Latiševa-Čudare ceturtdien Romā, piedzīvojot debiju Dimanta līgas sacensībās, izcīnīja piekto vietu 400 metru distancē.

Latiševa-Čudare stadiona apli veica 52,24 sekundēs.

Uzvaru skrējienā izcīnīja Bahreinas pārstāve Salva Eida Nasera, kuras finiša laiks bija 50,51 sekunde. Otro vietu ar 50,69 sekundēm izcīnīja Stefēnija Anna Makpīrsona no Jamaikas, kamēr trešā ar 51,47 sekundēm bija amerikāniete Džeide Steptere.

Latiševa-Čudare pirmajam trijniekam zaudēja 0,77 sekundes. No sava sezonas labākā rezultāta, 51,83 sekundēm, viņa atpalika 0,41 sekundi, bet no personīgā rekorda, 51,37 sekundēm, - 0,89 sekundes.

Šī posma 400 metru distance neskaitīsies Dimanta līgas kopvērtējumā.

Pērn Latiševa-Čudare kļuva par Latvijas sporta uzlecošo zvaigzni, šādu godu iegūstot "Gada balvas sportā" ceremonijā. Viņa pagājušajā gadā uzvarēja Eiropas U-23 čempionāta 400 metru distancē, bet pasaules čempionātā bija ātrākā no Eiropas skrējējām, noslēgumā ierindojoties 12.vietā.

Šogad vieglatlētiem galvenās sacensības būs Eiropas čempionāts, kas no 7. līdz 12.augustam notiks Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.

Šajā sezonā Dimanta līgā paredzēti 14 posmi, Romā notiekot ceturtajam etapam.