Latvijas paralimpiete Ingrīda Priede ceturtdien Londonā ierindojās septītajā vietā pasaules čempionāta diska mešanas sacensībās.

Sacensībās, kur piedalījās sportistes medicīnas grupās F37 un F38, Priedei pirmie divi mēģinājumi netika ieskaitīti, bet pārējos četros viņa disku meta 25,68, 27,39, 27,27 un 27,33 metru tālumā.

Ar 27,39 metriem Latvijas sportiste ierindojās septītajā vietā astoņu atlētu konkurencē.

Tikmēr par čempioni ar 35,08 metriem tika kronēta ķīniete Mi Na, otrajā vietā ar 32,12 metriem ierindojās īriete Noele Lenihena, bet trešā ar 30,97 metriem bija vēl viena Ķīnas pārstāve Li Jinli.

Priedei svētdien paredzētas sacensības arī lodes grūšanā.

Jau ziņots, ka pirms tam šajā pasaules čempionātā lieliski startējusi Diāna Dadzīte, kura ieguva zelta medaļas lodes grūšanā un šķēpa mešanā. Viņa iecerējusi startēt arī diska mešanas sacensībās. Tāpat par čempionu kronēts Dmitrijs Silovs, kurš uzvarēja šķēpa mešanas sacensībās, bet titulētais Aigars Apinis ieguva sudrabu diska mešanā, zeltu zaudējot vien noslēdzošajās metienu sērijās.

Tikmēr svētdien Edgars Bergs izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionāta lodes grūšanas sacensībās savā medicīnas grupā.

Augustā turpat Londonas Olimpiskajā stadionā norisināsies arī tradicionālais pasaules čempionāts vieglatlētikā.