Pasaules labākā sprintere Šellija Anna Freizere-Praisa no Jamaikas svētdien nespēja izcīnīt panākumu Šanhajā notikušajā vieglatlētikas Dimanta līgas otrajā etapā.

100 metru sprinta distancē uzvaru svinēja nigēriete Blesinga Okagbare, kura finišēja pēc 10,98 sekundēm.

Sacensībās piedalījās sešas sportistes, kuras savas karjeras laikā 100 metrus izskrējušas no 11 metriem, bet Freizere-Praisa ar 11,25 sekundēm palika vien piektajā vietā.

"Vienkārši neaizvadīju labi distances pirmo daļu, bet tās, protams, nav pasaules beigas," pēc sacensībām teica jamaikiete. "Šī nav pirmā reize, kad zaudēju."

Tikmēr 400 metros vīriem uzvaru svinēja olimpiskais čempions Kirani Džeimss no Grenādas, kurš finišu sasniedza pēc 44,66 sekundēm, bet vien trešais palika amerikānis Lašons Merits, piekāpjoties arī savam tautietim Tonijam Makkvejam.

400 metru barjerskrējienā dāmām par uzvarētāju kļuva jamaikiete Kelisa Spensere, kura finišēja pēc 54,71 sekundes, triumfējot 11.sacensībās pēc kārtas.

Vīriem diska mešanā uzvaru guva polis Pjotrs Malahovskis, kurš ar rezultātu 64,65 metri par nieka 18 centimetriem apsteidza savu tautieti Robertu Urbaneku. Augstlēkšanā ar lieliskiem 2,38 metriem labākais bija Mutass Essa Baršims no Kataras, bet tāllēkšanā vīriem sīvā cīņā labākais bija krievs Aleksandrs Meņkovs (8,27 metri).

1500 metru skrējienā visas trīs vietas uz goda pjedestāla aizņēma kenijieši, panākumu svinot Silasam Kiplagatam (trīs minūtes un 35,29 sekundes), bet 3000 metru šķēršļu skrējienā Kenijas sportisti bija pat pirmajās astoņās vietās, par labāko kļūstot Džairusam Kipčogem Bireham - astoņas minūtes un 5,36 sekundes.

Vēl 200 metru sprintā nepārspēts palika Alonso Edvards no Panamas (20,33 sekundes), bet 110 metru barjerskrējienā ar 13,17 sekundēm triumfēja amerikānis Deivids Olivers.

Dāmām trīssoļlēkšanā uzvarēja Katerine Ivargena no Kolumbijas (14,85 sekundes), lodes grūšanā, nestartējot no traumas atlabstošajai Valērija Adamsa no Jaunzēlandes, labākā bija ķīniete Guna Lidzjao (20,23 metri).

Kārtslēkšanā sievietēm pie dubultuzvaras tika grieķietes, labākajai esot Nikolai Kiriakopulai (4,73 metri), bet šķēpmešanā nepārspēta palika ķīniete Lu Huihuja (64,08 metri). 800 metros uzvaru svinēja kenijiete Junisa Suma (divas minūtes un 0,28 sekundes), bet 5000 metros - etiopiete Almaza Ajana (14 minūtes un 14,32 sekundes).

Latvijas sportisti šajās sacensībās nepiedalījās.

Šī gada Dimanta līgas kalendārā iecerēti 14 posmi, no kuriem nākamais maija beigās risināsies ASV.