Šveicē noslēgušās Eiropas kausa izcīņas septītā un astotā posma sacensības BMX riteņbraukšanā. Sieviešu elitē astotajā posmā trešo vietu izcīnīja Sandra Aleksejeva, kamēr jauniešiem uzvaras abos posmos izcīnīja B15/16 grupas braucējs Mikus Strazdiņš. Panākumi arī citiem latviešu jaunajiem braucējiem, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Eiropas kausa izcīņa nedēļas nogalē turpinājās Šveicē, kur norisinājās septītā un astotā posma sacensības, pulcējot vairākus simtus dalībniekus ne tikai no Eiropas valstīm, bet arī citiem kontinentiem. Latviju abos posmos pārstāvēja kopumā 14 sportisti dažādās vecuma grupās. Jau ziņojām, ka piektdienas sacensībās uzvaru vīru elitē guva Edžus Treimanis, kamēr Kristenam Krīgeram un Sandrai Aleksejevai sestās vietas.

Sestdien elites un junioru grupu braucēji aizvadīja astotā posma sacensības. Vīru elitē abi latvieši - Edžus Treimanis un Kristens Krīgers iekļuva lielajā finālā, kamēr Rihards Veide nestartēja traumas dēļ. Noslēdzošajā dienas braucienā abi mūsu sportisti finišēja viens aiz otra, ieņemot piekto un sesto pozīciju. Atzīstamu sniegumu nodemonstrēt izdevās Sandrai Aleksejevai. Valmieriete ne tikai sasniedza lielo finālu, bet arī tajā izcīnīja augsto trešo vietu, gūstot pirmo goda pjedestālu Eiropas kausa izcīņas posmos.

Ļoti atzīstami abus posmus aizvadīja arī Latvijas jaunie BMX braucēji. B15/16 konkurencē gan sestdien, gan arī svētdien ātrāks par visiem finālā bija Olafa Lakuča audzēknis Mikus Strazdiņš. Abi panākumi ļaus valmierietim pārņemt kopvērtējuma vadību savā konkurences grupā. Svētdienas sacensībās respektablo ceturto vietu šajā konkurences grupā sasniedza arī Filips Krists Rozītis.

Uzvaras abās dienās svinēja G13/14 vecuma grupas sportists un "MONUM" atbalstītās Latvijas jaunatnes izlases braucējs Edvards Glāzers. Šajā pat vecuma grupā septītajā posmā trešo vietu izcīnīja Reino Liepiņš. Dienu vēlāk rīdzinieks iekļuva lielajā finālā arī nākamajā posmā, tomēr tajā nācās piedzīvot kritienu. Divus finālus B13/14 grupā sasniedza arī Justs Lapiņš. Pirmajā dienā viņam astotā, bet otrajā jau sestā vieta.

Labi rezultāti abos posmos arī pašiem jaunākajiem braucējiem. B8 grupā pirmajā dienā uzvarēja Markuss Ozoliņš, kamēr nākamajā posmā jaunam braucējam otrā pozīcija. Abas dienas finālā bija arī Renārs Ruža, izcīnot ceturto un sesto vietu.

Eiropas kausa izcīņas noslēdzošie posmi no 16. līdz 18. oktobrim norisināsies Lielbritānijas pilsētā Mančesterā.