Sestdien Itālijas pilsētā Veronā notikušajā UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā septītajā posmā elites vīru grupā ceturto vietu ieguva Rihards Veide, bet junioru grupās trešās vietas izcīnīja Mikus Strazdiņš un Vineta Pētersone, portālu "Delfi" informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas pārstāvis Toms Markss.

UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā sezona ar septītā un astotā posma sacensībām šajā nedēļas nogalē turpinās Itālijas pilsētā Veronā. Šajā trasē pērn notika Eiropas čempionāts. Uz Itāliju devās arī 26 dažādu vecuma un meistarību grupu Latvijas sportisti.

Elites vīru grupā septītajā posmā no diviem Latvijas sportistiem līdz lielajam finālam aizkļuva Rihards Veide. Dienas izšķirošajā braucienā Rihards turējās trešajā vietā, bet pēdējā taisnē viņu apsteidza Nīderlandes pārstāvis Džastins Kimmans. Tādējādi "Rift Tangent/ MŠA – Valmieras puikas" braucējs finišēja ceturtajā vietā. Uzvaru posmā guva brits Kails Evanss. Edžus Treimanis sacensības bija spiests noslēgt ceturtdaļfinālā.

Junioru vīru grupā no latviešiem finālistu pulkā iekļuva "Thrill Factory/ Tālava VBSS" pārstāvis Mikus Strazdiņš. Tajā valmierietis finišēja trešajā vietā. Šajā pat grupā meitenēm finālā labāko trijnieku noslēdza "Thrill Factory/ Smiltenes BJSS" sportiste Vineta Pētersone. B15/16 konkurencē puišiem augsto otro vietu izcīnīja Edvards Glāzers ("Thrill Factory/ Tālava VBSS"), bet ceturto pozīciju ieguva "Ozolēni/ Augstas klases sportistu sagatavošanas" centra pārstāvis Niks Rožukalns. Pusfinālu šajā konkurencē sasniedza ventspilnieks Markuss Valdmanis.

Dubultuzvaru B10 grupā puišiem Latvijas nodrošināja "RF Monum" braucēji – Kristers Apels un Markuss Ozoliņš. Apelam uzvaras jau sešos no septiņiem posmiem. Markss izce arī "Mārupes" kluba braucēja Emīla Allera iegūto piekto vietu. B11/12 grupā finālā septīto vietu ieguva mārupietis Rafaels Noahs Lāke. Vēl vienu uzvaru Latvijai izcīnīja Paula Kibare no "Rīgas Favorīts RRS", paliekot nepārspēta G11/12 grupā.

Jau ziņots, ka svētdien Veronas trasē notiks UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā astotā posma sacensības.