Vēlā otrdienas vakarā pēc Latvijas laika ASV pilsētā Ričmondā notiekošajā pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā vienīgā mūsu valsts pārstāve Lija Laizāne uzrādīja 37. labāko rezultātu sieviešu elites individuālajā braucienā. Par pasaules čempioni kļuva Jaunzēlandes riteņbraucēja Linda Villumsena, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Jau vēstījām par Ērika Toma Gavara izcīnīto augsto 11. vietu junioru individuālajā braucienā, kas jāvērtē, kā ļoti atzīstams sniegums. Pēc junioru starta, 29,9 kilometru garajā individuālajā distancē devās dāmas. Starp 44 sportistēm bija arī Latvijas pārstāve Lija Laizāne. Pērn viņa pasaules čempionātā šajā distancē izcīnīja 26. vietu.

Lija distancē devās otrajā dalībnieču plūsmā ar 27. numuru. Pirmo kontrolatzīmi pēc septiņiem kilometriem trenera Raivja Belohvoščika audzēkne sasniedza 41. pozīcijā. Turpinājumā Laizānei izdevās vairāku pozīciju kāpums. Pēc pusdistances rīdziniece bija 38. vietā. Sasniedzot 21,9 kilometru atzīmi, mūsu sportiste pakāpās uz 34. vietu, tomēr pēdējos kilometros neizdevās šo pozīciju nosargāt. Uzrādot rezultātu - 44 minūtes un 42 sekundes - Laizāne sacensību noslēgumā ieņēma 37 vietu. No jaunās čempiones viņa atpalika par 4 minūtēm un 12 sekundēm.

Par uzvarētāju kļuva 30 gadus vecā Jaunzēlandes riteņbraucēja Linda Villumsena. Šī gada savas valsts čempione finišēja pēc 40 minūtēm un 29 sekundēm. Sudraba medaļu izcīnīja pazīstamā Anna van der Breggena no Nīderlandes, kas uzvarētājai piekāpās par tikai trīs sekundēm. Trešajā vietā tikmēr ierindojās pagājušā gada pasaules čempione individuālajā un komandu braucienā Līza Brennauere no Vācijas, kurai šoreiz līdz pagājušā gada panākumam pietrūka piecas sekundes. Neveiksmi piedzīvoja viena no galvenajām favorītēm Ellena Van Dijka, kurai tehniskas problēmas liedz finišēt augstāk par astoto vietu.

Šovakar pulksten 20:00 pēc Latvijas laika individuālo braucienu aizvadīs elites vīri. Viņu vidū arī Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins. Kā pirmais no latviešiem distancē dosies Saramotins, kuram starts pulksten 20:06. Tikmēr Smukulis distancē dosies pulksten 21:03. Kopumā elites vīru konkurencē startēs 70 dalībnieki.

Pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā elites sievietēm: 29,9 km