Latvijas BMX riteņbraukšanas komanda, startējot bez saviem vīru elites grupas līderiem, svētdien Lielbritānijā izcīnīja trīs godalgas Eiropas līgas desmitā posma sacensībās.

Pie godalgas, tāpat kā sestdien, tika Paula Kibare, kura astoņgadīgo braucēju grupā ierindojās otrajā vietā.

Otro pozīciju izcīnīja arī Vineta Pētersone, kura sacentās starp 15 gadus vecām sportistēm, bet Mikus Strazdiņš starp 15-16 gadus veciem zēniem bija trešais.

Šīs nedēļas nogales sacensībās nestartēja virkne Latvijas vadošo sportistu. Dalībnieku vidū nav ne elites grupas kopvērtējuma līdera Edžus Treimaņa, ne junioru konkurences vadošā sportista Kristena Krīgera. Tāpat Eiropas un pasaules čempionātiem mājās trenējās arī Rihards Veide un citi latviešu elites braucēji.

Kopvērtējumā pēc desmit posmiem Treimanis ir saglabājis elites grupas pirmo vietu, bet Veide atrodas sestajā pozīcijā. Tikmēr junioru grupā līderis joprojām ir Krīgers.

Jūnijā startējusi 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācija, kas ilgs divus gadus. Šajā kvalifikācijas ciklā sportisti pelnīs UCI ranga punktus, kas tālāk veidos arī nāciju rangu. Tieši nāciju rangs būs kritērijs, pēc kura noskaidros to, cik vietas 2016.gada olimpiskajās spēlēs pienāksies valstīm. Maksimums, ko varēs iegūt katra nācijas, būs trīs vietas.

Pēc svētdien paredzētā sezonas desmitā posma sekos Eiropas līgas finālsacensības, kurām būs arī Eiropas čempionāta statuss. Šīs sacīkstes 11.-13.jūlijā notiks Dānijā.

Pēdējos gados Eiropas čempions BMX riteņbraukšanā tika noteikts visas sezonas garumā, taču šogad Eiropas Riteņbraukšanas savienība (UEC) lēmusi, ka visās vecuma un konkurences grupās kontinenta čempioni tiks noskaidroti vienās sacensībās. Līdztekus tam šogad teju visi Vecā kontinenta vadošie BMX riteņbraucēji startē Eiropas līgā.

Pērn par Eiropas čempionu kļuva divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs.