Nedēļas nogalē kvalitatīvi sagatavotajā Mārupes trasē noslēdzās 2015. gada "SMScredit.lv BMX čempionāta" sezona. Elites un junioru grupā uzvaru izcīnīja Rihards Veide, bet kopumā sacensībās piedalījās 284 dalībnieki, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Kupls dalībnieku un līdzjutēju skaits, ļoti labi sagatavota trase, kā arī aizraujošas sacensības visas dienas garumā. Tas bija vērojams Latvijas lielākā BMX sacensību seriāla "SMScredit.lv BMX čempionāta" noslēdzošajā posmā Mārupes trasē. Posma rīkotāji sezonas gaitā bija veikuši vairākus nozīmīgus rekonstrukcijas darbus, uzlabojot un papildinot vairākus trases posmus. Bez sportiskajām cīņām trasē, vietējais BMX klubs "Mārupe" parūpējās arī par dažādām citām aktivitātēm, tostarp grupas "Olas" koncertu.

Noslēdzošais astotais posms īpaši nozīmīgs bija bērnu, jauniešu un amatieru grupām, kurās noskaidrojās arī Latvijas čempiona titulu ieguvēji. Kopumā Mārupes posms pulcēja 284 dalībniekus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Spraigas cīņas risinājās arī elites un junioru grupā, kur "SMScredit.lv BMX čempionāta" titulu jau bija izcīnījis Saldus kluba "Ozolēni" braucējs Kristaps Vekša.

Pavisam Mārupes posmā elites un junioru grupā startēja 12 sportisti. Priekšbraucienos vislabāk veicās "Mītavas kumeļu" braucējam un trenera Ivo Lakuča audzēknim Kristenam Krīgeram, kurš guva trīs uzvaras. Otrā braucēju grupā tikmēr divi panākumi "MŠA" pārstāvim Rihardam Veidem, kamēr vienu reizi nepārspēts bija mājinieku kluba braucējs Elvis Puroms. Finālā uzvaru aizraujošā cīņā izcīnīja Veide, kuram sekoja Krīgers un arī Kristaps Vekša.

B16 konkurencē jauniešiem uzvaru posmā un arī "SMScredit.lv BMX čempionāta" kopvērtējumā izcīnīja "Tālava/ VBSS" sportists Mikus Strazdiņš. Otrajā vietā posmā un sezonā palika vēl viens "MONUM" atbalstītās Latvijas jaunatnes izlases dalībnieks Vladimirs Boltiks ("Ozolēni"). Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena tikmēr Mārupē kāpa Lukas Šuškevičius no Lietuvas pilsētas Šauļu BMX kluba. B15 konkurencē savu dominanci sezonas garumā apstiprināja "Rīgas Favorīts/ RRS" pārstāvis Filips Krists Rozītis, kuram uzvaras septiņos no astoņiem posmā (pirmajā posmā viņš nestartēja). Otrais Mārupē tikmēr palika mājinieks Emīls Zadraks, kamēr trešais finālā bija jelgavnieks Roberts Dancis. B14 konkurencē triumfēja "Tālava/ VBSS" sportists Edvards Glāzers, apsteidzot rīdziniekus - Reino Liepiņu un Justu Lapiņu.

G14+ meiteņu konkurencē nepārspēta palika "Mītavas kumeļu" sportiste Vanesa Buldinska, otrā bija "Rīgas Favorīts/ RRS" braucēja Alice Kirina, kamēr trešajā vietā finišēja mārupiete Kitija Elste.

B13 konkurencē puišiem pēdējā posmā nepārspēts palika Saldus sportists Niks Rožukalns. Viņam sekoja divi "Ventspils Spara" pārstāvji - Rolands Pommers un Artis Zemrūķis. B12 grupā tikmēr sezonas pēdējo posmu ar uzvaru noslēdza Mārupes kluba braucējs Edvards Emīls Liberts, apsteidzot Emīlu Kaupužu no "RRS/ Rīgas Favorīts" un vēl vienu šī kluba biedru Ivaru Svarinski. 11 gadus veco zēnu grupā uzvara mājiniekam Mārtiņš Zadrakam, kuram finālā sekoja valmierietis Kārlis Pedraudzis un madonietis Ritvars Raize. Jaunākajās vecuma grupās uzvarēja rīdzinieki, Mikuss Freimanis (B10) un Edgars Langmanis (B9), Mārupes braucējs Emīls Allers (B8), saldinieks Valters Jonass (B7) un mārupietis Markuss Domorackis. Meiteņu jaunākajās grupās pie panākumiem tika Vēja Baškaite (G11 - 13), Paula Zavinska (G8 - 10) un Luīze Pommere (G7 -).

M17+ amatieru konkurencē uzvaru svinēja "Ventspils Spars" pārstāvis Kristaps Ezītis, apsteidzot Kristapu Konrādu un Tomu Vasinu. Tikmēr krūzeru grupās triumfēja Kristaps Ezītis un Alvis Lānso.

Latvijas čempiona titulus sezonas kopvērtējumā izcīnīja - Toms Vasins (M17+), Mikus Strazdiņš (B16), Filips Krists Rozītis (B15), Edvards Glāzers (B14), Niks Rožukalns (B13), Emīls Edvards Liberts (B12), Mārtiņs Zadraks (B11), Mikus Freimanis (B10), Edgars Langmanis (B9), Emīls Allers (B8), Valters Jonass (B7), Markuss Domorackis (B5 - 6), Alvis Lānso (Krūzeru 30+), Kristaps Ezītis (Krūzeru 17+), Vanesa Buldinska (G14+), Līva Lizeta Glāzere (G11 - 13), Paula Zavinska (G8 - 10), Luīze Pommere (G7+).