Ceturtdien Argentīnā notiekošajā Pasaules Jaunatnes Olimpiādē augsto trešo vietu BMX frīstaila sacensībās puišiem izcīnīja Latvijas sportists Patriks Vīksna. Pāru vērtējumā viņš kopā ar venecuēlieti Džeikerliju Hernandesu ieņēma ceturto pozīciju.

BMX frīstails Pasaules Jaunatnes Olimpisko spēļu programmā tika iekļauts pirmo reizi. Starp astoņiem puišiem kvalificēties nozīmīgajam sporta forumam spēja arī talantīgais Latvijas BMX frīstailists Patriks Vīksna, kurš ikdienā pārstāv Liepājas klubu "Rave team". Sacensību nosacījumi paredzēja veidot jaukto pāru komandas. Patrikam Vīksnam kā pāriniece tika noteikta Venecuēlas sportiste Džeikerlija Hernandesa.

Trešdien sportisti sacentās kvalifikācijas sacensībām. Latvijas sportists spēja sevi apliecināt no labākās puses. Viņa sniegums labākajā mēģinājumā tika novērtēts ar 69,00 punktiem, bet vidējā punktu summa Vīksnam bija 68,33. Liepājnieks ar trešo labāko punktu summu iekļuva galvenajā finālā, kas notika ceturtdien.

Galvenajā finālā sacentās kopumā četri puiši. Pirmajā braucienā trenera Roberta Klēpja sniegumu žūrija novērtēja ar 74,00 punktiem, bet otrajā mēģinājumā mūsu sportists saņēma 74,83 punktus. Tas galarezultātā deva augsto trešo vietu. Uzvarēja mājinieks Inaki Iriartes (83,33 punkti). Tikmēr otrā vieta vācietim Evanam Brandesam (82,00 punkti).

Medaļas tika pasniegtas summējot puiša un meitenes labākos punktus. Latvijas un Venecuēlas duetam astoņu pāru vērtējumā cienījamā ceturtā vieta. Patriks nopelnīja astoņus punktus, bet venecuēlietei viens punkts par astoto vietu. Uzvarēja Argentīnas duets, otrā vieta Vācija, bet trešā Japānai.