Latvijas sportisti sestdien izcīnīja sešas godalgas Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā bērnu, jaunāko jauniešu un krūzeru grupās.

Eiropas čempiona titulus izcīnīja G10 grupas sportiste Paula Zavinska un krūzeru 17-24 grupas braucējs Klāvs Lisovskis, bet kopumā lielajā finālā iekļuva 13 Latvijas dalībnieki.

B9 puišu grupā finālistu pulkā bija uzreiz trīs latvieši - trešo vietu ieguva Markuss Ozoliņš, sestajā pozīcijā finālā ierindojās Kristers Apels, kamēr Rodrigo Antulis finišēja septītajā vietā.

Pie dubultuzvaras Latvija tika G10 meiteņu grupā, kur pirmās divas vietas aizņēma Jelgavas "Mītavas kumeļu" braucējas – uzvara Paulai Zavinskai, bet otrā bija Paula Kibare.

G8 grupā ceturto vietu ieguva Adelīna Kārkliņa, bet Luīzei Pommerei piektā vieta. G7 grupā piektā vieta Lottei Etmanei.

Vēl divas godalgas Latvijas jaunie braucēji izcīnīja B7 un B8 grupās – B7 grupā trešo vietu ieguva Markuss Soļims, bet B8 grupā trešais bija Ralfs Spila. Desmit gadus veco zēnu grupā Edgars Langmanis lielajā finālā izcīnīja ceturto vietu, bet B13 grupā labāko astotnieku noslēdza Emīlls Edvards Liberts.

Savukārt par uzvarētāju krūzeru M17-24 konkurencē kļuva Klāvs Lisovskis.

Svētdien visas dienas garumā notiks vecāko jauniešu grupu, amatieru, junioru un elites grupu sacensības, kurās startēs kupls Latvijas braucēju skaits, tostarp Latvijas izlases braucēji.

Latvijas spēcīgākie BMX riteņbraucēji – divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs, Edžus Treimanis un Rihards Veide – nestartē Eiropas čempionātā. Sacensībās kopā piedalīsies 94 dažāda vecuma un meistarības grupu Latvijas sportisti.