Polijā aizvadīts UCI 2.2 kategorijas daudzdienu velobrauciena "Dookla Mazowsza" prologs, kurā piekto vietu izcīnīja "Rietumu banka – Rīga" komandas riteņbraucējs Emīls Liepiņš, kamēr labāko 20 skaitā ierindojās vēl četri Liepiņa komandas biedri. Trešdien tiek aizvadīts sacensību pirmais posms, informēja komanda.

"Dookla Mazowsza" daudzdienu velobrauciens Polijā norisinās jau 60. reizi. Šajā gadā sacensībās iekļauts prologs un pieci posmi Varšavas apkaimē. Distances galvenokārt izveidotas līdzenumā, tādējādi izšķiroša loma cīņā par kopvērtējumu var būt starpfinišos, kur sportistiem būs iespējams iegūt bonusa sekundes.

Sacensībās startēs vadošās Polijas, Čehijas, Slovākijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Latvijas komandas, kā arī Vācijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Slovākijas nacionālās komandas. Latviju velobraucienā pārstāv trenera Toma Flakša trenētā "Rietumu banka – Rīga" komanda, kuras sastāvā iekļauti seši sportisti – Emīls Liepiņš, Māris Bogdanovičs, Andris Vosekalns, Pēters Prūss, Deins Kaņepējs un Ēriks Toms Gavars. Jau pirmajā dienā notika aktīva cīņa par kopvērtējumu, jo tika aizvadīts 2,5 kilometu prologs.

No "Rietumu banka – Rīga" komandas sportistiem tajā visaugstāk ierindojās dobelnieks Emīls Liepiņš, kurš 145 dalībnieku lielajā konkurencē izcīnīja augsto piekto vietu. Emīla laiks trasē bija 2 minūtes un 53 sekundes (vidējais ātrums 52 km/h). Latvietis ieguva labākā ārzemnieka kreklu. Pirmās četras vietas aizņēma Polijas riteņbraucēji. Uzvarēja Adrians Banasžeks ("Kolss"), kurš trasē pavadīja par četrām sekundēm mazāk nekā pa lietu startējušais Liepiņš. Otrā, trešā un ceturtā pozīcija Polijas profesionālās kontinentālās komandas "CCC Sprandi Polkowice" sportistiem – Marcinam Biablockim, Patrikam Stožsam un Kamilam Maļeckim.

Labāko 20 skaitā ierindojās vēl četri trenera Toma Flakša audzēkņi. Devītās vieta Mārim Bogdanovičam (+00:00:05), 16. rezultāts Andrim Vosekalnam (+00:00:06), 18. Deins Kaņepējs (+00:00:07), 20. Pēters Prūss (+00:00:08). Ērikam Toma Gavaram 45. rezultāts (+00:00:12). Komandu vērtējumā "Rietumu banka – Rīga" 25 vienību konkurencē atrodas augstajā otrajā vietā.

Trešdien dalībniekus sagaida pirmais garais posms, kas, visticamāk, sagādās izmaiņas kopvērtējumā.