Aizvadītās nedēļas nogalē Smiltenes novada Silvas BMX trasē ar Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) kausa izcīņas sacensībām noslēdzās pašmāju BMX sacensību sezona. Desmito gadu pēc kārtas LRF kausu ieguva "Rīgas Favorīts", apsteidzot "Mārupes" un "Mītavas kumeļu" klubus, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

2017. gada BMX sacensību sezona noslēdzās ar tradicionālo LRF kausu. Šogad tā organizēšana tika uzticēta Smiltenes novada BMX klubam "Silvas ziķeri". Galvenā intriga LRF kausā ir klubu cīņas. Katram klubam bija iespēja pieteikt vienu braucēju katrā vecuma grupā, kurš deva punktus kopējai kluba ieskaitei.

Desmito gadu pēc kārtas vislielāko punktu skaitu ieguva un par LRF kausa ieguvējiem kļuva "Rīgas Favorīts" braucēji. Rīdzinieki sakrāja 341 punktu, tiekot pie uzvarām septiņās vecuma grupās. Otro vietu ieguva BMX klubs "Mārupe" (257 punkti), kas tikai par trijiem punktiem pārspēja Jelgavas BMX klubu "Mītavas kumeļi" (254 punkti).

Elites un junioru apvienotajā grupā, kur ātrākie sportisti tika noteikti četru braucienu summā, triumfēja "MŠA – Valmieras puikas/ AKSSC" kluba braucējs Helvijs Babris. Otrais palika mājinieku kluba pārstāvis Kārlis Brikmanis, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa "Rīgas Favorīts/ AKSSC" pārstāvis Filips Krists Rozītis.

B15/16 konkurencē par uzvarētāju pārliecinoši kļuva "Tālava/ VBSS" pārstāvis Edvards Glāzers, kurš lielajā finālā otrajā vietā atstāja "Tālava/ VBSS – SK Vecpiebalga" braucēju Rinaldu Jāni Kārkliņu. Trešo pozīciju ieguva "Rīgas Favorīts/ RRS" sportists Justs Lapiņš.