"Rietumu-Delfin" komandu pārstāvošais riteņbraucējs Krists Neilands ceturtdien guva 21.vietu Polijā notiekošā velobrauciena "Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques" (UCI kat.2.2) pirmajā posmā, kurā kopā piedalās seši Latvijas sportisti.

Pirmajā posmā tika veikta 126 kilometrus gara distance Ļubinas pilsētas apkaimē, gandrīz visiem sportistiem finišu sasniedzot vienā grupā. Uzvaru svinēja Nīderlandes braucējs Johims Arjensens no "Metec-TKH" komandas.

No Latvijas sportistiem 21.vietu ieņēma Neilands, 28.vietā ierindojās Toms Skujiņš ("Hincapie"), 36.pozīcijā palika Viesturs Lukševics ("Alpha Baltic-Maratoni.lv"), attiecīgi 38. un 52.vietā ierindojās Rihards Bartuševics un Pēteris Janevics, kurš gan pēdējā laikā nopietnāk pievērsies kalnu riteņbraukšanas (MTB) sacensībām krosā, bet 100.pozīcijā palika Andris Smirnovs ("Rietumu-Delfin").

Sacensības piecu posmu garumā ilgs līdz svētdienai.

Kā zināms, aizvadītajā nedēļas nogalē Dobeles apkārtnē risinājās Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, Neilandam svinot trešo vietu individuālajā braucienā un otro vietu grupas braucienā.

Tikmēr ar 23.vietu prologā Rumānijā notiekošo par līmeni prestižāko Sibiu tūri (UCI kat.2.1) iesācis latvietis Jānis Dakteris ("Differdange - Losch"). 2,3 kilometrus garajā distancē Sibiu pilsētā uzvaru svinēja brazīlietis Rafaels Andriatu ("Southeast"), bet Dakteris viņam zaudēja deviņas sekundes.

Arī šis velobrauciens ilgs līdz svētdienai.