Par Beļģijā notikušā prestižā "Fleche Wallonne" vienas dienas velobrauciena uzvarētāju trešdien kļuva Spānijas sportists Alehandro Valverde no "Movistar" komandas.

Šobrīd 34 gadus vecais sportists šajās sacensībās, kas iekļautas UCI Pasaules tūrē, bija uzvarējis jau 2006.gadā.

Zīmīgi, ka Spānijas riteņbraucēji šajā velobraucienā uzvarējuši jau trīs gadus pēc kārtas.

Valverde gandrīz 200 kilometrus garo distanci veica četrās stundās 36 minūtēs un 45 sekundēs, par trīs sekunžu tiesu apsteidzot īru Danielu Martinu ("Garmin-Sharp"), bet trešais finišēja polis Mihals Kvjatkovskis no "Omega Pharma-Quickstep", atpaliekot vēl par sekundi.

Izšķirošo izrāvienu no abiem saviem konkurentiem Valverde veica aptuveni 200 metrus pirms finiša.

Tikmēr iepriekšējā gada velobrauciena uzvarētājs spānis Daniels Moreno ("Katjuša") finišēja vien devītajā vietā. Uzreiz aiz viņa finišu sasniedza beļģis Filips Žilbērs no BMC vienības, kurš vēl iepriekšējā nedēļā uzvarēja UCI Pasaules tūres "Amstel Gold" velobraucienā, kas norisinājās Nīderlandē.

Latvijas sportisti šoreiz sacensībās nepiedalījās.

Nākamās Ardēnu klasikas sacensības notiks svētdien, kad riteņbraucēji aizvadīs Ljēžas-Bastoņas-Ljēžas velobraucienu.

Šogad UCI Pasaules tūrē risināsies 14 daudzdienu un 14 vienas dienas sacensības, ieskaitot leģendārās sprinta klasikas un slavenākos daudzdienu velobraucienus.