Jelgavā esošajā Zemgales Olimpiskā centra trasē sestdien notika Latvijas lielākā BMX sacensību seriāla "SMScredit.lv BMX čempionāta" trešais posms. Elites un junioru apvienotajā grupā uzvarēja šī gada Pasaules kausa posma trešās vietas ieguvējs Edžus Treimanis, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Jelgavas pilsētas svētku laikā kuplo BMX saimi uzņēma viens no senākajiem pašmāju klubiem – "Mītavas kumeļi". Zemgales Olimpiskā centra trasē notika "SMScredit.lv BMX čempionāta" trešā posma sacensības. 19 dažādās vecuma un meistarības grupās startēja dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas un Krievijas klubiem.

Ar lielu interesi tika gaidītas elites un junioru apvienotās grupas sacensības vīriem, kur dalībnieku skaitu kuplināja arī Edžus Treimanis. Valmierietis šajā pavasarī Beļģijā izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa izcīņas BMX superkrosā trešajā posmā. Priekšbraucienos Edžus izcīnīja divas uzvaras, bet vienu reizi palika otrais aiz labākā Lietuvas BMX sportista Gabriela Pabianska. Otrajā elites un junioru grupas priekšbraucienu grupā divas reizes nepārspēts palika Treimaņa kluba biedrs no "MŠA – Valmieras puikas" Helvijs Babris, kamēr viena uzvara Klāvam Lisovskim, kurš triumfēja otrajā posmā Mārupē. Finālā favorīta statusu apliecināja Edžus Treimanis, izcīnot uzvaru. Otrajā vietā finišēja Pabianskas, bet trešais bija Babris.

Elites un junioru grupā meitenēm, pārliecinoši triumfēja mājiniece Vanesa Buldinska ("Mītavas kumeļi Jelgavas BJSS"/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs), kurai četru braucienu summā sekoja "Rīgas Favorīts" kluba braucēja Alice Kirina un Igaunijas sportiste Ketlina Tekele. M17+ amatieru konkurencē trešo uzvaru tik pat posmos izcīnīja rīdzinieks Viesturs Morozs. Otro vietu, aizvadot sezonas pirmo startu, guva "MŠA – Valmieras puikas" sportists Toms Skujiņš, bet labāko trijnieku noslēdza "Mītavas kumeļu" pārstāvis Emīls Jekševics.

Spraigas cīņas bija vērojamas B15/16 grupā jauniešiem. Trešo triumfu šajā "SMScredit.lv BMX čempionāta" sezonā guva "Tālava/ VBSS" pārstāvis Edvards Glāzers. Otrais Jelgavā bija "Ozolēni"/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centra braucējs Niks Rožukalns, kamēr trešo vietu izcīnīja Reino Liepiņš ("Rīgas Favorīts RRS"/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs). B14 konkurencē pirmās četras vietas aizņēma "Rīgas Favorīts/ RRS" sportisti. Uzvara Ivaram Svarinskim, otrais bija Emīls Kaupužs, bet trešais Matīss Kalveršs.

13 gadus jauno puišu konkurencē finālā uzvarēja "Mārupes" kluba pārstāvis Mārtiņš Zadraks, kuram sekoja rīdzinieks Oskars Balodis un "Tālava VBSS" braucējs Emīls Mārtiņš Treimanis. B12 konkurencē nepārspēts palika Mikus Freimanis ("Rīgas Favorīts RRS"). Otro vietu ieguva Krievijas kluba braucējs Jegors Karačuns, bet trijnieku noslēdza Gustavs Kārlis Jurevičs. B11 grupā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Jelgavā kāpa Edgars Langmanis, kurš finālā uzreiz aiz sevis atstāja Kristeru Oigusu (abi "Rīgas Favorīts RRS") un lietuvieti Minkas Jankus.

B10 grupā 1. Kristers Apels, 2. Markuss Ozoliņš (abi "Rīgas Favorīts RRS"), 3. Ints Martins Valainis ("Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS"). B9 grupā 34 dalībnieku konkurencē 1. Ralfs Spila ("Rīgas Favorīts RRS"), 2. Rihards Laimīte ("Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS"), 3. Roberts Černovs ("Rīgas Favorīts RRS"). B8 grupā 1. Markuss Domorackis, 2. Ralfs Domorackis, 3. Rauls Petkēvičs (visi "Mārupe"). B7 grupā 34 dalībnieku konkurencē 1. Mariss Mažrims (Ventspils "Spars"), 2. Valters Bērzkalns ("Rīgas Favorīts RRS"), 3. Travis Leok (Igaunija). B6 - grupā 1. Bruno Vanags ("Rīgas Favorīts RRS"), 2. Otto Daugavietis ("Mārupe"), 3. Lūkas Soļims ("Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS").

G14+ grupā 1. Viktoria Serushkina (Krievija), 2. Vēja Baškyte (Lietuva), 3. Anni Annama (Igaunija). G11 – 13 grupā 1. Līva Lizeta Glāzere ("Tālava/ VBSS"), 2. Paula Zavinska ("Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS"), 3. Miina Ojaslid (Igaunija). G8 – 10 grupā 1. Adelīna Kārkliņa, 2. Kate Madara Treimane (abas "Tālava/ VBSS"), 3. Emīlija Zavinska ("Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS"). G7 – grupā 1. Olga Manaeva (Krievija), 2. Sofija Elizabete Zeica ("Rīgas Favorīts RRS"), 3. Ramona Petkēviča ("Mārupe").

Krūzeru 17 – 29 grupā 1. Toms Rožukalns ("Ozolēni"), 2. Imants Sokolovs ("Tālava/ VBSS"), 3. Henrijs Osis ("Rīgas Favorīts RRS"). Krūzeru 30+ grupā 1. Alvis Lānso ("Mītavas kumeļi"), 2. Guntars Ļebedevs ("Madona"), 3. Oskars Kalvāns ("Tālava/ VBSS").

Svētdien visas dienas garumā Zemgales Olimpiskā centra trasē notika Jelgavas atklātā čempionāta sacensības. "SMScredit.lv BMX čempionāta" noslēdzošais posms 10. jūnijā notiks Valmieras pusē esošajā "SCO Centrs" trasē.