Sestdienas vakarā Beļģijas pilsētā Zolderā tika aizvadīts Eiropas kausa izcīņas otrais posms BMX riteņbraukšanā elites un junioru grupām. Vīru elitē Rihards Veide izcīnīja otro vietu. Junioru grupā trešo vietu izcīnīja Helvijs Babris, kamēr sieviešu elitē labāko trijnieku noslēdza Sandra Aleksejeva. Sešas godalgas pirmajā posmā izcīnīja Latvija bērnu un jauniešu grupu sportisti, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācijā.

Jau vēstīts, ka Latvijas elites un junioru sportisti sekmīgi iesākuši jauno Eiropas kausa izcīņas sacensību sezonu. Pirmajā posmā uzvaru elites vīru grupā izcīnīja Rihards Veide, kamēr otrais bija Edžus Treimanis. Junioru grupā otro pozīciju izcīnīja Helvijs Babris, kamēr Sandra Aleksejeva bija trešā sieviešu elitē.

Sestdien notikušajā otrajā posmā vīru elites konkurencē no Latvijas sportistiem finālā iekļuva Rihards Veide. Valmierietis šajā reizē izcīnīja otro vietu. Tikmēr Edžus Treimanis, Kristens Krīgers un Kristaps Vekša sacensības noslēdza ceturtdaļfinālā. Junioru vīru grupā spraigā cīņā trešo vietu lielajā finālā izcīnīja Helvijs Babris, bet Mikum Strazdiņam izdevās aizkļūt līdz ceturtdaļfinālā.

Sieviešu elitē tikmēr Sandrai Aleksejevai otro dienu pēc kārtas izdevās izcīnīt trešo vietu. Junioru meiteņu konkurencē Vineta Pētersone lielajā finālā finišēja astotajā vietā, bet Vanesai Buldinskai nācās sacensības noslēgt priekšbraucienos.

Sestdien Zolderā tika aizvadīts arī Eiropas kausa izcīņas pirmais posms BMX riteņbraukšanā bērnu, jauniešu un amatieru grupu sportistiem. Ar panākumiem tajā startēja virkne Latvijas pārstāvju.

B15/16 grupā jauniešiem trešo vietu izcīnīja Edvards Glāzers. B13/14 konkurencē Ronaldam Rītiņam otrā vieta. B10 grupā sestajā pozīcijā lielajā finālā finišēja Edgars Regzdiņš. Šajā pat grupā meitenēm uzvara Paulai Kibarei, bet Paula Zavniska bija ceturtā. B9 konkurencē zēniem triumfs Markusam Ozoliņam, kamēr Kristeram Apelam trešā pozīcija.

B8 grupā finālistu pulkā bija Markuss Ozolnieks, ieņemot piekto vietu. G7 meiteņu konkurencē trešā vieta Luīzei Pommerei. Tikmēr šajā grupā zēniem Ralfs Domorackis bija sestais, kamēr viņa brālis Markuss palika septītais. Krūzeru M25+ grupā Kristapam Ozoliņam astotā vieta, bet Ilze Grasmane finišēja septītajā vietā Krūzeru W17+ konkurencē.