Latvijas BMX riteņbraucējs Rihards Veide uzvarēja sestdien Nīderlandes pilsētā Kampenā notiekošajā Eiropas kausa izcīņas c posmā BMX riteņbraukšanā elites vīru grupā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Vīru elitē no Latvijas sportistiem lielajā finālā iekļuva gan trešā posma uzvarētājs Kristens Krīgers, gan arī Rihards Veide. Lielajā finālā jau no starta vadībā izvirzījās Veide, kurš savu vadību nosargāja līdz pat finišam, kļūstot par sacensību uzvarētāju. Tikmēr Krīgers sīvā cīņā ieguva ceturto vietu. Līdz pusfinālam vīru elitē aizcīnījās Kristaps Vekša. Tāpat pusfinālā sacensības noslēdza mūsu vienīgā elites dāma Sandra Aleksejeva.

Junioru vīru grupā finālistu vidū bija valmierietis Mikus Strazdiņš. Dienas galvenajā braucienā viņš piedzīvoja kritienu vēl starta kalnā, bet finišu mūsu sportists sasniedza septītajā pozīcijā. Junioru meiteņu grupā lielajā finālā piekto vietu izcīnīja Vineta Pētersone.

Dienas pirmajā pusē trešo posmu aizvadīja bērni, jaunieši un amatieri. B13/14 jauniešu konkurencē finālā iekļuva divi Latvijas braucēji. Niks Rožukalns izcīnīja ceturto vietu, bet Ronalds Rītiņš bija piektais. B17/24 amatieru konkurencē uzvaru svinēja Klāvs Lisovskis.

B7 grupā otro vietu izcīnīja Markuss Domorackis, bet viņa dvīņu brālim Ralfam trešā vieta. Finālistu vidū šajā grupā bija arī Markuss Solims, finišējot astotajā vietā. B8 grupā uz goda pjedestāla kāpa Ralfs Spila, izcīnot trešo vietu. Henrijam Lejniekam piektā vieta, bet Edvardam Tūteram finālā astotā pozīcija.

Arī B9 grupas finālā iekļuva uzreiz trīs Latvijas pārstāvji. Markuss Ozoliņš izcīnīja trešo vietu, Emīls Allers bija ceturtais, bet Kristers Apels sacensības noslēdza septītajā vietā. G10 meiteņu grupā, nepārspēta palika Paula Zavinska, kamēr vēl viena Jelgavas kluba "Mītavas kumeļi" sportiste Paula Kibare izcīnīja trešo vietu. Šajā pat grupā zēniem Kristers Oiguss lielajā finālā ieņēma septīto vietu.