Francijas sprinta speciālists Nasers Buani svētdien triumfēja Spānijas daudzdienu velobrauciena "Vuelta Espana" otrajā posmā.

174,4 kilometrus garajā etapā sprinta finišā "FDJ.fr" komandu pārstāvošais Buani apsteidza vācieti Jonu Degenkolbu no "Giant-Shimano" komandas, kā arī itāli Roberto Ferrāri ("Lampre-Merida").

Tikmēr Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins no Šveices komandas "IAM Cycling" finišēja 55 sekundes aiz lielās grupas, ierindojoties 168.pozīcijā.

Šis bija viens no dažiem trīs nedēļas ilgā velobrauciena etapiem, kurā sportisti nesaskārās ar kalnu kāpumiem.

Uz līderpozīciju kopvērtējumā pakāpās spānis Alehandro Valverde ("Movistar"), bet tāds pats laiks ir vēl pieciem šīs komandas braucējiem, jo tieši šī vienība sestdien triumfēja komandu braucienā.

Tikmēr Saramotins no 113.vietas atkritis uz 167.pozīciju, "Movistar" braucējiem zaudējot minūti un 35 sekundes.

Velobrauciena trešajā etapā sportistus pirmdien sagaidīs trīs ceturtās kategorijas kāpumi.

Kopumā "Vuelta Espana" velobraucienā iecerēts aizvadīt 21 posmu.
Pērn "Vuelta Espana" nepiedalījās neviens no Latvijas riteņbraucējiem. 2012.gadā šajās sacensībās Gatis Smukulis kopvērtējumā izcīnīja 117.vietu, bet vēl gadu iepriekš Saramotins ierindojās 166.vietā.