Latvijas labākā akadēmiskās airēšanas sportiste Elza Gulbe svētdien ar izcīnītu sesto vietu noslēdza dalību Čehijā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Gulbe piedalījās A finālā, tomēr tajā nespēja apdzīt kaut vienu konkurenti.

Uzvaru izcīnījušajai Lielbritānijas sportistei Viktorijai Tornlijai latviete piekāpās par 16 sekundēm.

Kā vēstīts, pērn Gulbe negaidīti kļuva par Eiropas vicečempioni.

Tāpat svētdien astoto vietu Eiropas čempionātā vieglsvaru vieninieku klasē izcīnīja Latvijas airētāja Olga Svirska. Viņa piedalījās B finālā, kurā guva otro vietu un uzvarētājai piekāpās vien par nepilnu sekundi.

Pirms tam sestdien Svirska savā pusfināla braucienā bija pārliecinoši lēnākā.

Pērn Gulbe Eiropas čempionātā Vācijā negaidīti izcīnīja sudraba medaļu, uzreiz aiz sevis atstājot Īriju pārstāvošo latvieti Sanitu Pušpuri, kura šogad Vecā kontinenta meistarsacīkstēs nepiedalījās. Maija sākumā Pušpure Belgradā guva piekto vietu Pasaules kausa jaunās sezonas pirmajā posmā, bet Gulbe Serbijā nestartēja.

Pušpure pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ierindojās 13. vietā, savukārt Gulbe Olimpiādei kvalificēties nespēja.

Gulbe 2013. gadā izcīnīja bronzu pasaules Universiādē un pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā. Savukārt Pušpure 2014. gadā izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā un ceturto vietu pasaules meistarsacīkstēs. Tāpat Īriju pārstāvošā latviete startēja 2012. gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kur tāpat kā pērn Riodežaneiro arī ieņēma 13. vietu.